Alfa Romeo 4C üstü açtı

Alfa Romeo 4C üstü açtı
Alfa Romeo 4C üstü açtı
Alfa Romeo, Cenevre'de başta süper spor modeli 4C'nin üstü açık versiyonu 4C Spider olmak üzere, göz alıcı modelleriyle tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Alfa Romeo 4C Spider, markanın fuardaki en ilgi çekici modeli olarak öne çıkıyor. Geçtiğimiz ay ilk kez Detroit’te sergilenen 4C Spider, Cenevre’de EMEA bölgesi için üretilen versiyonuyla otomobilseverlerle buluşuyor. Yeni Alfa Romeo 4C Spider, üstü açık kabinin zevkiyle, bugüne kadar sayısız ödül kazanan 4C Coupé’nin yarışçıve minimalist karakterini birleştirerek farkını ortaya koyuyor.

Alfa Romeo Tasarım Merkezi tarafından tasarlanan iki koltuklu, arkadan itişli, ortadan motorlu 4C Spider, birçok modeliyle dünya otomotiv tarihinin en güzel otomobillerine adını yazdıran İtalyan markanın, bu alandaki mükemmelliğini de simgeliyor. Kökleri Giulietta Spider’dan 8C Competizione’ye kadar uzanan, agresif ancak aynı zamanda nostaljik tasarım öğelerini çevik gövdesinde barındıran 4C Spider, açıkça bir “Alfa” olduğunu kanıtlıyor. Alfa Romeo 4C Spider, Formula 1’in son teknolojisinden ilham alan ve mükemmel güç/ağırlık oranı sağlayan karbon fiber monokok şasisi, tamamı alüminyum olan 1.750 cc direkt enjeksiyonlu turboşarj ve soğutmalı motoru, ayarlanabilir valf zamanlaması ile süper otomobil performansı ortaya koyuyor. TCT otomatik şanzımanıyla motorun ürettiği gücü arka tekerleklerine ileten Alfa Romeo 4C Spider, 0-100 km/s hızlanmasını 4.5 saniyede tamamlayarak 257 km/s’lik son hıza erişebiliyor.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Formula

  ,

  tasarım

  ,

  otomotiv

  ,

  ödül