Antalya'nın Shell başarısı

Antalya'nın Shell başarısı
Antalya'nın Shell başarısı
Shell & Turcas'ın Antalya-Kundu istasyonu, üstün hizmet kalitesi ve müşteri deneyimini geliştirmeye gösterdiği özenle Paris'te düzenlenen "Smiling Stars" (Parlayan Yıldızlar) etkinliğinde "2014 - Tek İstasyonlu Bayi" kategorisinde "Avrupa ve Güney Afrika Şampiyonluğu"nu kazandı.

Dünyanın dört bir yanındaki Shell markasına gönül vermiş çalışanların ve ortaklarının buluştuğu “Farkı Yaratan İnsandır” etkinliği, Shell’in en prestijli etkinliklerinden biri olarak kabul ediliyor. Hizmet kalitesine odaklanan küresel ölçekli bu programda Türkiye , altı yıldır üst üste şampiyonluklar elde ediyor.

Shell & Turcas CEO’su Felix Faber, Türkiye çapındaki 1.055 Shell istasyonunun tamamında her gün 550.000'i aşkın müşteriye mükemmel müşteri deneyimi yaşatma hedefiyle hizmet verdiklerini vurgulayarak, “ Avrupa ve Güney Afrika birincisinin Türkiye’deki Shell istasyonları arasından seçilmesi, uluslararası seviyedeki hizmet kalitemizin bir göstergesi ve bu açıdan gurur verici. Türkiye’ye bu gururu yaşatan Antalya-Kundu istasyonunun sahiplerini ve istasyon ekibini üstün başarılarından dolayı kutluyorum” dedi.

Şampiyonluk ödülünü Türkiye’ye getiren Antalya – Kundu Shell istasyonunun sahibi Zafer Kepez ise düşüncelerini şöyle ifade etti: “Yaklaşık üç yıl önce katıldığımız Shell & Turcas, hizmet kalitemizi geliştirmemizi ve müşteri potansiyelimizi artırmamızı sağlayan katkılarıyla bizi hep destekledi. Avrupa ve Güney Afrika Bölgesi’nin en iyi akaryakıt istasyonu seçilmemizi Shell’in müşteri memnuniyetine odaklanan hizmet anlayışına, yenilikçi ürünlerine ve standartlarımızı hep yukarıya taşımamıza yardımcı olan eğitim programlarına borçluyuz. Hiç şüphesiz bu şampiyonlukta en büyük pay istasyon çalışanlarımıza ait. Onlar Shell’in ürün ve hizmetlerini içselleştirdiler ve müşterilerimize başarıyla sundular. Hepsine teşekkür ediyorum.”

2012’den beri Shell markası altında hizmet veren Antalya – Kundu Shell istasyonu, Antalya Havalimanı’na 2-3 km uzaklıkta ve Antalya şehir merkezine uzanan otoyolun doğu çıkışında yer alıyor. Antalya şehir merkezinden Lara Bölgesi’ne uzanan yolların kesişim noktasında bulunması ve etrafındaki konut alanlarının genişlemesi nedeniyle istasyonun ziyaretçi sayısı her geçen gün artıyor. Yaz aylarında günde 650’ye kadar çıkan ziyaretçi araç sayısının, yılın geri kalanındaki günlük ortalaması ise 450 civarında. Müşterilerin istasyonu özellikle tercih etmesinde turist otobüslerine ücretsiz yıkama hizmeti verilmesi ve yüksek sezonda yol kenarındaki otopark alanında ücretsiz çay/kahve ikram edilmesi büyük rol oynuyor.