Araç freninde çevreci teknoloji

Araç freninde çevreci teknoloji
Araç freninde çevreci teknoloji
Tüm araçlar frenleme sırasında havaya ince parçacıklar yayar, bu hava kalitesini, çevreyi ve halk sağlığını olumsuz yönde etkiler. Etkili bir kirlenme önleme sistemi bu gibi sorunları azaltmaya yardımcı olabilir. Tallano Technologie, araçlar üzerindeki küçük parçacık emisyonunu en aza indirmek için Dassault Systèmes işbirliğiyle Tamic teknolojisini geliştirdi.

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olan 3DEXPERIENCE Şirketi Dassault Systèmes araç frenlerinde parçacık emisyonu azaltma sistemlerinin öncüsü Tallano Technologie ile işbirliğine gitti. Bu işbirliğinin meyvesi Tamic (Turbine Aspirante MICroparticules veya mikro partikül emme türbini) frenleme parçacığı yakalama sistemi oldu. Tallano, bu sistenin tasarım, simülasyon ve sertifikasyon sürecini hızlandırmak için Dassault Systèmes’in sunduğu CATIA uygulamalarını kullandı.

 

Tüm araçlar frenleme sırasında havaya ince parçacıklar yayar, bu hava kalitesini, çevreyi ve halk sağlığını olumsuz yönde etkiler. Etkili bir kirlenme önleme sistemi bu gibi sorunları azaltmaya yardımcı olabilir. Tallano Technologie, araçlar üzerindeki estetik etkiyi en aza indirirken küçük parçacık emisyonunu en aza indirmek için Tamic teknolojisini geliştirdi. Artık şirket, 2017 itibariyle uygulamalarını otomotiv sektöründen kapsamlı kara ve hava ulaşımına doğru genişletirken Tamic'in teknik performansını optimum hale getirmeye odaklandı.

 

Tamic, her tür ulaşımda fren sistemlerinin atmosfere saldığı küçük parçacıkların yaklaşık yüzde 90'ını yakalıyor. CATIA, Tamic'in performansını simüle etmeye, onaylamaya, sonuç olarak sertifikasyon ve pazara sunma sürelerini kısaltmaya yardımcı oluyor.

 

3