Araç kiralamanın patronu değişti

Araç kiralamanın patronu değişti
Araç kiralamanın patronu değişti
Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği (TOKKDER) yönetim kurulunun de aldığı kararla, LeasePlan genel müdürü F. Türkay Oktay TOKKDER yönetim kurulu başkanlığına, Borusan Otomotiv Premium Kiralama Genel Müdürü H. Kağan Dağtekin ise TOKKDER yönetim kurulu üyeliğine getirildi.

TOKKDER genel koordinatörü Tolga Özgül, bir önceki TOKKDER yönetim kurulu başkanı DRD Filo Kiralama genel müdürü İlkay Ersoy'un görevde olduğu Mart 2012-Ocak 2015 döneminde araç kiralama sektörüne fayda sağlayan birçok projenin hayata geçirildiğini ifade ederek şunları söyledi:
“İlkay Ersoy’un derneğimizin yönetim kurulu başkanlığını yaptığı dönemde birçok önemli projeyi hayata geçirdik.
TNS Global işbirliği ile yürütülen pazar araştırması sonucunda periyodik olarak yayınlanmakta olan Türkiye operasyonel kiralama sektör raporu sektörün mevcut durumunu ortaya koyarak gelişim potansiyeline ışık tutmaktadır. PDR işbirliği ile gerçekleştirilen TOKKDER eğitimleri araç kiralama sektörünün sağlıklı ve sürdürülebilir şekilde büyümesine önemli katkı sağlamıştır.
En yeni projemiz olan, KKB Kredi Kayıt Bürosu işbirliği ile hayata geçirilen KKB Reel Sektör Kredi Değerlendirme Sistemi TOKKDER üyesi araç kiralama şirketlerinin daha sağlıklı müşteri risk değerlendirmesi yapmasına imkân tanımaktadır. İlkay Ersoy’a bugüne kadar sektöre sağladığı çok değerli katkılar için teşekkür etmek istiyorum.”

Türkiye araç kiralama sektörünün sürdürülebilir gelişimini destekleyecek yeni projelerin de TOKKDER'in programında olduğunu ifade eden Tolga Özgül, Türkiye günlük kiralama ve operasyonel kiralama sektörlerinin gelişim potansiyeline de dikkat çekti.
Türkiye'de iş amaçlı kullanılan yaklaşık 2.3 milyon aracın güncel olarak sadece yaklaşık %10 kadarının operasyonel kiralama yöntemi ile temin edildiğini vurgulayan Tolga Özgül, bu oranın bir çok Avrupa ülkesindekinin altında olduğunu ifade ederek, operasyonel kiralama yönteminin sunduğu avantajların özellikle KOBİ'ler tarafından da artık fark edildiğine dikkat çekerek, operasyonel kiralama sektörünün önümüzdeki dönemde hızlı gelişimini sürdüreceğine inancının tam olduğunu belirtti. 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Avrupa

  ,

  Pazar

  ,

  Kredi

  ,

  sektör

  ,

  ,

  yönetim

  ,

  Güncel

  ,

  2015

  ,

  kayıt