Aston Martin'e 200 milyon pound

Aston Martin'e 200 milyon pound
Aston Martin'e 200 milyon pound
Aston Martin Lagonda 200 milyon Pound'luk bir fonlama sağladı. Investindustrial and Tejara Capital imtiyazlı hisse şeklinde 200 milyon Pound'u daha yatırım sermayesi olarak koyacaklar .

Aston Martin Lagonda ana ortaklarının liderliğinde 200 milyon Pound’luk daha ek bir fonlama sağladığını ve bu fonlamanın 102 yaşındaki lüks spor araba üreticisinin şirketin stratejik planı uyarınca geleceğini şekillendirecek olan önemli yeni lüks modellerin geliştirilmesi için kullanılacağını açıkladı.

Ek sermaye yatırımı 200 milyon Pound şeklinde imtiyazlı hisselerden oluşmakta olup, 100 milyon Pound’u 29 Nisan 2015’de geri kalan 100 milyon Pound’u ise önümüzdeki 12 ayda ihraç edilmek üzere şimdiden taahhüt edilmiş durumdadır ve daha önce açıklanmış olan yatırım planını daha da artıracaktır.

Yeni lüks modellere bu önemli yatırım Aston Martin’in stratejik vizyonunun temelinde bulunmaktadır. Bu plana göre şirket yakın zaman önce Cenevre ve Şanghay motor showlarında yer alan DBX konsepti bazında üreteceği yeni bir araçla lüks GT crossover pazarına girecek. Yeni model hatlarının eklenmesiyle şirketin stratejisi gelecekdeki büyümenin oluşmasını sağlayacak ve Aston Martin’in her zaman gerçek spor kabiliyetini tutku ve rafine edilmiş lüksle sağlayan dünyanın en güzel arabalarını ürettiğini güvence altına alacaktır.

Aston Martin Lagonda CEO’su Dr. Andy Palmer: “Bu uzun vadeli ek fonlama ekstra model hatları eklememizi sağlayacak ve 2020 yılısonunda lüks pazar segmentindeki mevcudiyetimizi güçlendirecek. DBX konsepti beklentilerimizin çok ötesinde bir ilgi oluşturdu. Bugün açıkladığımız ek yatırım tarihimizdeki en güçlü ve geniş portföyü oluşturacak olan DBX ve diğer yeni lüks araçları üretmemizi sağlayacak. Hissedarlarımız stratejik planını uygulamak için yönetim ekibine olan güçlü ilgi ve güvenlerini gösterdiler.” dedi.

Aston Martin Holdings (UK) Limited aynı zamanda 31 Aralık 2014’de sona eren 1 yıllık finansal sonuçlarını açıkladı. Şirket 2014 yılında 468 milyon Pound ve 66 milyon Pound VAFÖK (EBITDA) elde etti ve harcadığı ürün geliştirmeyi %45 arttırdı. Şirket 2015 yılında lüks spor arabalarına olan global talebin yüksek olmasını beklemekte ve aynı zamanda mevcut ürün gamını başta Aston Martin Vulcan limited edition ve yarışlardan esinlenen Vantage GT12 ile artırarak geliştirmeyi hedeflemekte.

 


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  Yatırım

  ,

  Bugün

  ,

  Pazar

  ,

  Lüks

  ,

  Araba

  ,

  CEO

  ,

  ,

  zaman

  ,

  şirket

  ,

  yönetim

  ,

  Aralık

  ,

  2015