Automechanika başladı

Automechanika başladı
Automechanika başladı
Automechanika İstanbul bu yıl bir kez daha rekor sayılarla açılış yaptı

Otomotiv sektörünün bölgedeki en kapsamlı etkinliği olan Automechanika İstanbul , TÜYAP Fuar Merkezi’nde  kapılarını açtı. 14 salonda toplam 40.516 metrekarelik alanda organize edilen fuara;  yurtiçi ve yurtdışı 41 ülkeden 1700’e yakın şirket katılıyor.

 Automechanika İstanbul, bu yıl bir kez daha rekor sayılarla açılış yaptı: 1.667 katılımcı, 14 salonda toplam 40.516 metrekarede (2014 yılında 34.791 metrekare) yerini aldı. Yaklaşık 824 katılımcı Türkiye ’den, 843 katılımcı ise yurtdışından katılım gösteriyor.  Dünyanın dört bir yanında 14 fuar gerçekleştiren Automechanika, dünyada otomotiv sektörünün öncü fuarı konumunda. Fuar Avrupa, Orta Doğu ve Orta Asya bölgesinin kesiştiği bir yerde, otomotiv endüstrisinden orijinal ürün üreticisi (OEM) ve yedek parça profesyonellerini bir araya getiriyor. Bugün Automechanika İstanbul, Frankfurt ve Shanghai’dan sonra otomotiv sektörünün en büyük 3. fuarı konumunda.

 VOLKICAR’A ZİYARETÇİLERDEN TAM NOT

Türk motor sporlarının en başarılı ralli pilotlarından Volkan IŞIK, Türkiye'nin ilk özgün yarış otomobili  VOLKICAR ile Automechanika İstanbul fuarında ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.  107 adet üretilip 7 ülkeye ihraç edilen  VOLKICAR’ın  şasisi tubular yapıya sahip. 42 mm ve 32 mm çelik çekme borudan imal edilen güvenlik kafesi, sürücünün güvenliğini en üst düzeyde tutuyor. Alt ve üst gövdesi kompozit plastikten üretilen VOLKICAR'da küçük yapısına karşın yüksek performans sağlayan 115 HP gücündeki Yamaha motosiklet motoru tercih edilmiştir.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İNOVATİF ÜRÜNLERİNİ  SERGİLİYORLAR

Güneş enerjisiyle çalışan araçlar tasarlayan İstanbul Teknik Üniversitesi Güneş Arabası ekibi bu yıl Automechanika İstanbul fuarına 2014 yılında tasarlamış oldukları araç ile katıldı. 2014 Tübitak  Formula G yarışında 11. başlayıp yarışı 2. olarak bitirerek İTÜ GAE ekibine 19. kupasını kazandıran ARIBA VII. Araçlarını sergilerken, İstanbul Teknik Üniversitesi Formula SAE takımı, Formula serilerinin

öğrenci ayaklarından biri olan Formula SAE Italy yarışmasında piste çıkmış ve ülkemizi temsil etmiş olan araç ile fuar alanında yerlerini alıyorlar.

 AUTOMECHANİKA İSTANBUL 2015 BİRÇOK YENİLİK İÇERİYOR

Baştan sona ürün gruplarına göre yeniden yapılandırılan fuarda, Yağlar, Lastikler, Aküler ve Kamyon-Çekici Uzmanlığı gibi çeşitli yeni bölümler eklendi. Ayrıca bu yıl fuarda Endonezya, Kıbrıs ve Fas gibi ülkelerden yeni katılımcılar yerlerini aldılar. Ziyaretçiler için birçok hizmetin daha iyi hale getirildiği fuarda, navigasyon kolaylığı için kolay bir aplikasyon, bekleme süresini en aza indirmek için geliştirilmiş bir ziyaretçi kayıt sistemi ve fuar kılavuzlarında aktiviteler hakkında daha kolay bir bilgilendirme sistemi gibi yenilikler yer alıyor.

 Fuar 12 Nisan tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

 

i