BMW rekor tazeleyecek

BMW rekor tazeleyecek
BMW rekor tazeleyecek
Bu yıl ilk 4 ayda Türkiye'de satışları yüzde 67.6 büyüyen BMW 2015'te rekor satış öngörüyor. Bu yıl 26 bin adet satışı geçmeyi hedefleyen Borusan Otomotiv 2 serisi Grand Tourer, Coupe Cabrio, yeni 7 serisi, X1 ve makyajlı 3 serilerini de yıl sonuna kadar pazara sunacak.
Haber: MEHMET ALİ KANTARCI - mali.kantarci@radikal.com.tr / Arşivi

2014’ü 26.1 bin adet BMW satışı ile rekorla kapatan Borusan Otomotiv bu yıl da iddialı. Bu yıl 26 bin adeti geçmeyi hedefleyen BMW ilk 4 ayda Türkiye ’de binek pazar yüzde 49 büyürken yüzde 67.6 ile önemli bir sıçrama yaptı. BMW ve MINI Genel Müdürü Ayhan Ölçer 2014’ün ilk 4 ayının durgun geçtiğini ancak yine de bu yılki büyümenin önemli olduğunu belirterek devreye girecek neni modellerle satışı 27 bin ve üstlere çıkarmayı öngördüklerini vurguladı.

Premium markalar yüzde 11.4 oldu

Bu yıl ilk 4 ayda BMW,Mercede,Audi gibi markalardan oluşan Premium pazarın yüzde 11.4 olduğuna kaydeden Ölçer, “Geçen yıl aynı dönemde premiumun payı yüzde 13 idi. Bunun nasıl gelişeceğini önümüzdeki aylarda göreceğiz” dedi.

BMW yeniliklerine devam

İtanbul Autoshow fuarında sorularımızı yanıtlayan Ölçer yeni BMW modelliriin devreye girmeye devam edeceğini belirterek 2 serisi Grand Tourer ve Coupe Cabrio’nun satışa yeni sunulduğunu kaydetti. 2 serisi Grant Tourer’ın BMW’ye yeni bir müşteri kitlesi kazandıracağının altını çizen Ölçer yeni X1 ve makyajlı 3 serisinin ekimde ithal edileceğini belirtti. 7 serisinin de yenileceğini müjdeleyen Ölçer eletrikli 13 ve i8 satışının Ataşehir showroomununu ardından İstinye, Avcılar Ankara gibi noktalarda da başlayacağına dikkat çekti.  Bugüne kadar 44 adet i8 sattıklarını kaydeden Ölçer yılsonunda sayının 100’lere çıkacağını anlattı. Ölçer  MINI Clubman konseptin de göründüğünü kaydeden Ölçer markadaki yeniliklerin devam edeceğini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Audi

  ,

  Avcılar

  ,

  Türkiye

  ,

  Ankara

  ,

  Pazar

  ,

  otomotiv

  ,

  BMW