Bond'un yeni Aston'u yolda

Bond'un yeni Aston'u yolda
Bond'un yeni Aston'u yolda
Yarım yüzyılı aşkın bir süredir Aston Martin, dünyanın en meşhur casusu James Bond'un bir numaralı spor otomobil seçimi oldu. Lüks İngiliz markası şimdi de Spectre filminin gösterime girmesini, çok kısıtlı sayıda üretilmiş olan DB9 GT Bond Edition'ın lansmanıyla kutluyor.

Dünya üzerinde yalnız 150 örneği bulunacak olan yüksek çekiciliğe sahip model, yakın zamanda tanıtılmış olan DB9 GT’u temel aldı. DB9’un verebileceğinin en iyisini vermek üzere tasarlanan DB9 GT, dünya klasmanında muhteşem bir dolaşma keyfi ve el yapımı üstünlük sunuyor.

 

Bu istisnai temeller üzerinde yeni Aston Martin DB9 GT Bond Edition, kısıtlı sayıda üretilmiş olması sebebiyle daha yüksek ayrıcalık seviyeleri ekliyor, çok dikkatle düşünülmüş donanım, ekipman ve aksesuarlarla markanın ünlü film dizisiyle 50 yılı aşkın süren ilişkisine yakışır bir kutlama yapıyor.

 

İnce tarz noktaları

 

DB9 GT Bond Edition içinde ve dışında ince ve şık tarz seçimleriyle kendini farklılaştırıyor.

 6.0 litre V12 motorlu grand tourer, çok özel Spectre Silver boyaya ve önde ve arkada gümüş Aston Martin rozetlerine sahip ve dışarıda ustaca gizlenmiş “007 Bond Edition” işaretini taşıyor.

 

Bu özellikler, DB9 GT’nin çok özel on telli parlak siyah pırlanta ile işlenmiş 20-inç alaşım tekerlekleri, parlak alüminyum kaporta menfezleri, yan kaplamaları ve ızgarası, karbon fiber ön dağıtıcılar ve arka difüzörler ile gri fren kaliperini içeren stil şıklıklarına ilave edilmiş.

 İç kısımda ise DB9 GT Bond Edition, tanıdık 007 logosunun bulunduğu çok özel pervaz plakaları, 2+2’nin arka koltuk bölmesinde tabanca namlusu işlemesi ve yeni modelin AMi II dokunmatik Aston Martin bilgi-eğlence sisteminin ekranında Bond Edition’a has bir ekran belirmesiyle James Bond’a yaptığı ustaca atıfları sürdürüyor. Bu süslemeler, otomobilin çok özel fitilli deri, alkantara kaplı direksiyon ve saten karbon fiber konsol gibi zaten çok lüks olan özelliklerine katkıda bulunuyor.

 

Güçlü çekicilik

 

DB9 GT Bond Edition’ın 6.0 litre V12 motoru, 6750 devirde 547 beygir gücü ve 5500 devirde 620 Nm tork üretme kabiliyetine sahip. Tam alaşım, üstten dörtlü eksantrik mili, önde 48-valf 5935 cc orta montajlı V12 arkada Touchtronic II elektronik shift-by-wire kontrol sistemli altı vitesli şanzımanla birleştirilmiştir. Bu lüks spor otomobili durduğu yerden saatte 100 km’ye (62 mil) 4,5 saniyede çıkartır ve en yüksek hız olarak saatte 295 km’ye (183 mil) ulaştırmakta.

 

Aston Martin ve DB10

 

İngiliz lüks spor otomobil üreticisi Aston Martin DB10’u sadece James Bond’un gelecek filmi SPECTRE için yarattı. İlk kez özellikle Bond için tamamen yeni bir otomobil yaratılmış oluyor. Aston Martin’in Gaydon’daki merkezindeki tasarımcılar, mühendisler ve sanatkâr ustalar tarafından geliştirilmiş ve elle yapılmış olan bu spor otomobilin üretimi kesinlikle yalnızca on adet sipariş ile sınırlandırılmış.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  spor

  ,

  Eğlence

  ,

  Lüks

  ,

  Ünlü

  ,

  film

  ,

  gümüş