Borusan motorsporlarında zafer

Borusan motorsporlarında zafer
Borusan motorsporlarında zafer
Borusan Otomotiv Motorsport, 6 sezondur aralıksız takip ettiği ETCC'de ( Avrupa Binek Otomobiller Kupası) en büyük başarısını gösterdi.

Belçika Zolder Pisti’nde gerçekleşen 5’inci ayak yarışında 1’incilik kupasını kaldırarak hem Türk Bayrağını göndere çekti hem de İstiklal Marşı’mızı bu sezon 3’üncü kez Avrupa ’ya dinleterek büyük bir zafere imza attı.

 2015 sezonu başından bu yana ETCC ve Italy 3H Endurance Cup’ta toplam 11 yarışta start alan Borusan Otomotiv Motorpsort, ETCC’nin 10’uncu kendisinin 13’üncü yarışı için Belçika’nın Zolder Pisti’ndeydi. 19-20 Eylül tarihinde gerçekleşen ETCC’nin 5’inci ayak yarışında start alan takım, ülkesine büyük bir zaferle döndü.

Borusan Otomotiv Motorsport, son 6 sezondur aralıksız takip ettiği ETCC’de, Aytaç Biter pilotajındaki BMW 320TC ile TC2T grubunda podyumun 1’inci basamağına çıkarak hem Türk Bayrağı’nı göndere çekti hem de İstiklal Marşı’mızı Belçika’ya dinletti. TC2 grubunda yarışan İbrahim Okyay ise 3’üncülük kupası kaldırarak, takımına sezonun 11’inci kupasını kazandırdı. Bu sezon 3’üncü kez İstiklal Marşı’nı Avrupa Pistlerinde dinleten Borusan Otomotiv Motorsport, başarısının tesadüf olmadığını başarının tecrübeyle geldiğini de kanıtlamış oldu. 

 Bu sezon ilk kez ETCC’nin yapıldığı pistler arasında yer alan Zolder’deki mücadele cuma günü antrenmanlarıyla başladı ve cumartesi günü sıralama turlarıyla devam etti. Sıralama turlarında iyi performans gösteren Borusan Otomotiv Motorsport, İbrahim Okyay ve Aytaç Biter ile kedi gruplarında 2’inci sırada yer aldılar. Pazar günü Zolder’in 4,1 km’lik pistinde 13 turluk 2 yarışta start alan takım ilk yarışı,   performansıyla göz dolduran Aytaç Biter ile kendi grubunda 1’inci tamamladı. Yarışı genel klasmanda 5’inci bitiren Biter’in hemen arkasında genel klasman 6’ıncısı İbrahim Okyay ise yarışı kendi grubunda 2’inci tamamladı. Hemen arkasından koşulan 2’inci yarışta ise kendi gruplarında kazandıkları puanlarla Aytaç Biter podyumun 1’inci basamağında ve İbrahim Okyay ise 3’üncü basamağında yer aldı.     

 


  ETİKETLER:

  Belçika

  ,

  Avrupa

  ,

  Pazar

  ,

  otomotiv

  ,

  eylül

  ,

  sezon

  ,

  kedi

  ,

  BMW

  ,

  2015