Borusan Oto'da gala

Borusan Oto'da gala
Borusan Oto'da gala
Kültür sanat aktivitelerine ev sahipliği yapmasıyla farklılaşan Borusan Oto Dolmabahçe, sıra dışı bir tiyatro oyununun galasına sahne oldu.

Yazar ve yönetmen Can Bora’nın kurduğu tiyatro ve dans topluluğu “berika”nın ikinci oyunu KAM’ın galası, sanat ve dünyasından davetlilerin katılımıyla Borusan Oto Dolmabahçe Sahne’de gerçekleştirildi. Tiyatro Sahnesinde “Green Box” tekniğinin kullanıldığı, Goncagül Sunar, Yunus Günçe, Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Halil İbrahim Irklı ve Can Bora’nın rol aldığı KAM isimli oyun; şehir hayatından bunalıp doğa içinde kamp yapmaya giden ve burada bir şamanla karşılaşan dört arkadaşın hikayesini anlatıyor. Müzikleri Mabel Matiz, kostüm tasarımı ise Selim Baklacı tarafından hazırlanan oyun büyük beğeni topladı.

Şehrin merkezindeki konumuyla dikkat çeken Borusan Oto Dolmabahçe, kültür ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapmasıyla da modern kent yaşamında aktif bir mekân olarak farklılaşıyor. Son olarak sıra dışı bir tiyatro oyununun sahnelendiği Borusan Oto Dolmabahçe, İstanbullu sanatseverleri bir araya getirdi. Günümüz yaşamında kişiyi gerçeklikten koparan dijital sahteliğin, şaman kültürü ile harmanlanarak anlatıldığı bir tiyatro oyunu olan KAM, 3 Nisan Cuma günü Borusan Oto Dolmabahçe Sahne’de izleyicilerle buluştu.