Borusan Oto'dan Ankara'da elektrikli atağı

Borusan Oto'dan Ankara'da elektrikli atağı
Borusan Oto'dan Ankara'da elektrikli atağı
Borusan Oto, Ankara'da da elektrikli modellerinin satışına başladı. Elektrikli otomobil BMW i'nin Türkiye'deki ikinci satış noktası, İstanbul Ataşehir'den sonra Ankara Balgat oldu.

Borusan Otomotiv çatısı altında BMW, BMW i, MINI, Land Rover ve Jaguar markalarının satış ve satış sonrası hizmetlerini Türkiye çapında başarıyla sürdüren Borusan Oto, elektrikli otomobil  serisi BMW i’yi İstanbul dışına da taşıdı. BMW i ürün gamında yer alan i3 ve i8 modellerinin satışını sadece Ataşehir showroom’unda gerçekleştiren Borusan Oto, satış yelpazesini genişletti. İstanbul dışından da yüksek düzeyde elektrikli model talebi alan Borusan Oto,  Ankara ’da Balgat showroom’unda da BMW i3 ve BMW i8 modellerinin satışına haziran ayı itibariyle başladı. Böylece i3 ve i8 modellerinin satışında rekor kıran Borusan Oto’nun elektrikli otomobilde ikinci satış noktası ve şehri Ankara Balgat oldu.

Borusan Oto Balgat aynı zamanda özel ekipmanlarıyla BMW i elektrikli  otomobillerin servis hizmetini de vermeye başladı. Borusan Oto Balgat’da kurulu şarj istasyonunda otomobillerin şarj edilmesi de mümkün olacak.

8 ayda 86 adetle rekor satışa ulaştı

‘Doğuştan Elektrikli’ sloganıyla tüm dünyada ses getiren ve BMW Grubu’nun tamamen yeni geliştirilen model yelpazesinden oluşan elektrikli otomobillerin markası BMW i geçen Eylül ayında Türkiye’de satışa sunulmuştu. 8 aylık sürede anahtar teslim fiyatı 46 bin 300 Euro’dan başlayan BMW i3 ve 187 bin Euro’dan başlayan i8 rekor satışa ulaştı. Borusan Oto, 2015 yılı içinde BMW i3 ve BMW i8 modellerinden oluşan mevcut elektrikli otomobil yelpazesiyle 150 adetten fazla satış gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

 Geometrik ve modern çizgilere sahip elektrikli BMW i3

BMW i yeni marka projesi kapsamında 2007’den bu yana yürütülen araştırma ve geliştirme çalışmalarının dünyanın dört bir yanındaki çevresel, ekonomik ve sosyal değişimlerden etkilenen sürdürülebilir mobilite çözümlerinin ilk somut kanıtı olarak yollara çıkmaya başlayan BMW i3, tamamen elektrikle çalışacak şekilde tasarlanan dünyanın ilk lüks otomobili olmasıyla ön plana çıkıyor.  Uzay çağını andıran tasarım çizgileri ve karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) üretilen yolcu hücresiyle dikkatleri üzerine topluyor. BMW markasının karakteristik stil özelliklerini taşıyan çizgilere sahip BMW i3, 170 HP güç ve 250 Nm tork üreten elektrik motoruyla 0-100 km/s hızlamasını 7.2 saniyede tamamlayabiliyor. BMW i3’ün lityum iyon bataryası gündelik sürüşte 130–160 kilometre gibi bir menzili görebilmesine olanak verirken, bu menzil, ECO PRO modunda 20 kilometre kadar ve ECO PRO+ modunda yine 20 kilometre daha yükselerek 200 km’ye varan bir menzile ulaşmasını sağlıyor. BMW i3’ün Türkiye donanım paketinde ise çok fonksiyonlu direksiyon, lastık basınç göstergesı, yağmur sensörü, otomatık klima, fren fonksiyonlu hız sabitleyici, LED teknolojili gündüz farları, navigasyon, uzaktan erişim hizmetleri, türkçe ön panel, batarya sertifikası gibi donanımlar yer alıyor.