Bursa Fren Sistemleri Fabrikası'na ödül

Bursa Fren Sistemleri Fabrikası'na ödül
Bursa Fren Sistemleri Fabrikası'na ödül
Geçtiğimiz yıl tek bir hata olmadan bir milyon servo fren üreten Bursa Fren Sistemleri Fabrikası, bu başarısıyla Bosch Global tarafından 2014 yılı Kalite Ödülü'ne layık görüldü.

Bursa Fren Sistemleri Fabrika Müdürü Metin Kartal, ödülü, Almanya Gerlingen’de düzenlenen törende, Bosch CEO’su Volkmar Denner’dan aldı.

 
Yaklaşık 40 yıldır Bursa’da fren sistemleri üreterek tüm dünyaya ve Türkiye’ye sunan Bursa Fren Sistemleri Fabrikası yeni binasındaki üretim hattını yeniledi ve kapasitesini artırdı. Tüm bu işlemler sırasında 200 saat 49 dakika gibi oldukça kısa bir sürede yeniden çalışır duruma gelen fabrika, 2014 yılsonu itibarıyla tek bir hata bile olmadan bir milyon servo fren üretmeyi başardı.

Fabrika, bu başarılı performansıyla Bosch dünyasında önemli bir başarıya imza atarken, 2014 Kalite Ödülü’ne de değer bulundu.

Bursa Fren Sistemleri Fabrika Müdürü Metin Kartal’a ödülü takdim eden Bosch Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Volkmar Denner, “Bosch dünyasında bir rol model oldunuz. Gösterdiği tutku ve coşkuyla, kalite yönetiminin zorluklarını aşmayı başardığınız için sizi ve ekibinizi tebrik ediyorum” diye konuştu.