Bursalı'nın örtüsü kalkıyor

Bursalı'nın örtüsü kalkıyor
Bursalı'nın örtüsü kalkıyor
Tofaş'ın Bursa'da ürettiği yeni sedanının örtüsü bugün Istanbul Autoshow'da açılacak.

İstanbul Autoshow’daki dünya prömiyerini bugün Tofaş-Fiat gerçekleştirecek.  Fiat’ın merakla beklenen yeni kompakt sedan modelinin örtüsü nihayet fuarla birlikte kalkacak. Fiat Chrysler Automobiles (FCA) Stil Merkezi ve FCA’in en büyük Ar-Ge merkezlerinden biri olan Tofaş tarafından geliştirilen yeni Sedan, konfor, teknoloji, geniş iç hacim ve verimliliğin etkileyici bir birleşimini sunacak. Tüm bu özellikleri görkemli İtalyan tasarımı ile taçlandıran yeni model özgün ve güçlü sedan çizgilerini başarılı bir mühendislik projesiyle harmanlıyor. Sedan konseptinde geliştirilen bu yepyeni araç, geniş iç hacim sunmanın yanı sıra şık stili ile göz dolduracak.  Fiat’ın yeni sedan modeli, Dünya Klasında Üretim alanında kazandığı Altın Madalya ile başarısını tescilleyerek dünyanın en iyi otomotiv üretim tesislerinden biri arasında yerini alan, Tofaş’ın Bursa fabrikasında üretilecek.

Yeni modelin satışına Kasım 2015’te Türkiye ’den başlanacak. Marka fuarda ayrıca 2,0 litre dizel motorlu, 170 beygir gücündeki Freemont Cross, yeni 500X ve yeni Doblo Rockstar’ı sergileyecek.

Markanın B segment SUV temsilcisi 500X biri dizel üçü benzinli olmak üzere dört motor seçeneğine sahip. Manuel şanzımanın yanında çift kavramalı 6 ileri oranlı, otomatik seçeneği de bulunuyor. Dört tekerlekten çekiş sistemine sahip versiyonda ise 9 ileri otomatik şanzıman görev yapıyor.