Citroen Türkiye'de atılıma hazırlanıyor

Citroen Türkiye'de atılıma hazırlanıyor
Citroen Türkiye'de atılıma hazırlanıyor
PSA Yönetim Kurulu Üyesi ve Ortadoğu-Afrika Operasyonları Başkan Yardımcısı Quemard: "Türkiye'de otomotiv pazarının bu yıl 1 milyon seviyelerine yaklaşacağı konuşuluyor. Pazar olumlu gelişirken, biz de grup olarak Türkiye pazarında önemli bir atılım yapacağız"dedi.

PSA Yönetim Kurulu Üyesi ve Ortadoğu -Afrika Operasyonları Başkan Yardımcısı Jean-Christophe Quemard, Türkiye 'de otomotiv pazarının bu yıl 1 milyon seviyelerine yaklaşacağının öngörüldüğünü aktararak, "Pazar olumlu gelişirken, biz de grup olarak Türkiye pazarında önemli bir atılım yapacağız" dedi.

Bayraktar Grubu ile Citroen iş birliğinin 20. yılına özel düzenlenen etkinlikte konuşan Quemard, PSA grubunun değişen stratejisi ve operasyonel yönetimi üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Quemard, Bayraktar ve PSA gruplarının çok dinamik bir yapıya sahip olduklarını belirterek, "Bayraktar Grubu'yla son derece verimli ve dostluğa dayanan bir iş birliğimiz var. Çünkü çok iyimser, insani yanı yüksek ve akılcı bir partnerimiz var" diye konuştu.

PSA'nın öncelikleri arasında bölgelerdeki karlı gelişimin ilk sırada geldiğini vurgulayan Quemard, şunları söyledi:

"Bir yıldır bu strateji çerçevesinde çalışıyoruz ve bu çalışmaların sonuçlarını almaya başladık.  Bugün PSA olarak operasyonlarımız çok karlı hale geldi. Bu anlamda PSA olarak geleceğe umutla bakıyoruz. Bir yıl önce, grubu bölgelere ve markalara bölme kararı aldık. Bugün burada bunun en mükemmel örneğini görüyorsunuz. Bir bölge, bir marka ve işini büyük başarıyla yapan bir partner bulunuyor. Ortadoğu ve Afrika Bölgesi'nde 200 bin satış gerçekleştirdik. Değişen bölgesel organizasyon yapımıza göre, Avrupa ve Çin grubu artık Avrupa, Çin, Ortadoğu ve Afrika grubuna dönüştü. PSA olarak bundan sonra da bölgesel satışlarımızı markalarımıza güvenerek geliştireceğiz."

Quemard, nisan sonu itibarıyla Türkiye'de grup olarak yüzde 8 pazar payına sahip oldukları bilgisini vererek, "Bu bizim için bir rekor oldu. PSA grubu için Türkiye çok önemli bir pazar. Türkiye'de pazarın bu yıl 1 milyon seviyelerine yaklaşacağı konuşuluyor. Pazar olumlu gelişirken, bizim de grup olarak Türkiye pazarında önemli bir atılım yapacağımızı belirtmek isterim. Yarışa daha da güçlü olarak devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.