Corsa'ya ikinci ödül

Corsa'ya ikinci ödül
Corsa'ya ikinci ödül
Satışa çıktığı 1982 yılından bu yana Avrupa genelinde yaklaşık 12 milyon adet üzerinde satılan Opel Corsa ikinci kez bu ödülle layık görüldü.

Opel CEO’su Dr. Karl- Thomas Neumann, “Yılın Otomobili” ödülünü Hırvatistan'ın başkenti Zagreb’de düzenlenen özel bir törende teslim aldı. Beşinci Nesil Corsa, piyasaya sunulduğundan bu yana 120 bin adetlik sipariş âdeti ile dikkatleri üzerine çekti.

Gelişmekte olan Avrupa pazarları için 'Yılın En iyi Otomobili”ni belirleyen AutoBest ödül töreni Hırvatistan'ın başkenti Zagreb’de yapıldı, Avrupa’nın 15 farklı ülkesinin tanınmış otomotiv editörleri Opel Corsa’yı “Yılın En İyi Otomobili” seçti.

AutoBest puanlandırmasında fiyat, tüketim, kullanışlılık, bagaj kapasitesi, teknoloji, sürüş dinamikleri, tasarım, markanın bayi ve servis ağının yaygınlığı ve yedek parça tedariki gibi farklı kriterler yer alıyor.

Uluslararası AutoBest jürisi, Avrupa’da yer alan ve gelişmekte olan hemen hemen tüm önemli pazarları temsil etmektedir. Bu yılın AutoBest jürisi, 15 ülkeden gelen üyelerde oluştu ve bu ülkeler 300 milyonun üzerinde insanın yaşadığı potansiyel bir pazar konumunda.

Opel CEO’su Dr. Karl- Thomas Neumann “Corsa’nın Avrupa’nın büyüyen pazarlarında bu ödülü almasından özellikle mutluluk duyduk. Yeni Corsa, Paris’te gerçekleşen dünya prömiyerinden bu yana 120 bini aşkın sipariş aldı. Sipariş âdeti, Müşterilerimizin Yeni Corsa’ya olan ilgilerini ve beğenilerini de gösteriyor. Opel’in küçük sınıftaki ilk otomobili olan Corsa, beşinci neslinin iç ve dış tasarımında küçük sınıf için benzersiz özellikler sunuyor. 32 yılda Avrupa genelinde 12.4 milyon adet satılan Corsa, yılda ortalama 370 bin adet üretiliyor. 2018 yılına kadar 27 yeni modeli ve 17 yeni motoru piyasaya sunacak olan Opel markamız ile yeni modelleri ve yeni motor seçenekleri ile pazar payını yükseltmeyi planlıyoruz ”dedi