Coşkunöz OİB yönetimine girdi

Coşkunöz OİB yönetimine girdi
Coşkunöz OİB yönetimine girdi
Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçı Birliği ekim ayı yönetim kurulu olağan toplantısı yapıldı. Toplantıda 2010 yılından beri Coşkunöz Metal Form Makine Endüstri ve Ticaret. A.Ş. temsilcisi olarak OİB Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Şükrü Tetik, görevini Oya Coşkunöz'e devretti.

 UİB Genel Sekreterlik Binası’ndaki toplantı, OİB Başkanı Orhan Sabuncu’nun başkanlığında yapıldı. Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından toplantı görev değişimiyle devam etti.

 Toplantının bu kısmında 2010 yılından bu yana OİB Yönetim Kurulu Üyesi ve TİM Rusya Masası Koordinatörü olarak görev yapan Şükrü Tetik, OİB Yönetim Kurulu üyeliği görevini Coşkunöz Holding Yönetim Kurulu Üyesi Oya Coşkunöz’e devretti.

 OİB Başkanı Orhan Sabuncu, Şükrü Tetik’in, 2010 yılından bu yana Rusya ve bu bölgede Türk otomotiv algısının oluşmasında önemli katkılarının olduğunu söyledi. Sabuncu, “2010 yılından beri görevini başarıyla yürüten, birliğimize ve sektörümüze önemli katkılarda bulunan Yönetim Kurulu Üyemiz Şükrü Tetik’e, bugüne kadarki başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür eder, kendisine yeni hayatında başarılar dileriz” dedi.

 Sabuncu,”Yeni Yönetim Kurulu üyemiz Oya Hanım’ın başarılı performansını OİB Yönetim Kurulu’nda da sergileyeceğinden hiç şüphemiz yok. Kendisine hoş geldiniz diyor, yeni görevinde başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 OİB Yönetim Kurulu Üyeliği görevine getirilen Oya Coşkunöz ise, OİB çatısı altında; otomotiv endüstrisi ile ihracatın ve ülke ekonomisinin gelişimine katkıda bulunmak üzere görev almaktan gurur duyduğunu ifade etti.  Coşkunöz, “Önümüzde birlik olarak ve ülke olarak çok ciddi hedefler var. Bu hedeflere ulaşabilmek için özel sektörden kamuya, sivil toplum örgütlerinden akademik kesimlere kadar toplumdaki her kuruma, kuruluşa ve bireye çok önemli sorumluluklar düşüyor. OİB ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz de üzerine düşen sorumluluğun bilincinde ve o bilinçle hareket ediyor. Bir kez daha ben de bu ekipte olmaktan mutluluk ve heyecan duyduğumu dile getirmek istiyorum” diye konuştu.