Doğuş Otomotiv, damper fabrikasını kapattı

Doğuş Otomotiv, damper fabrikasını kapattı
Doğuş Otomotiv, damper fabrikasını kapattı
Doğuş Otomotiv 7 yıl önce Sakarya'da kurduğu damper fabrikasını kapattı.

Doğuş Otomotiv ve Alman Meiller'in ortaklığıyla 2008'de Sakarya'da kurulan Meiller Doğuş Damper Fabrikası'nın kapatıldığı belirtildi. Hürriyet'te yer alan habere göre damper yani kamyon kasası üretilen fabrikada çalışan yaklaşık 85 kişinin işine son verilirken üretim bantlarının Meiller tarafından Almanya'ya götürüldüğü öğrenildi.

Doğuş Otomotiv 2007'de Meiller ile Türkiye'deki satış ve servis hizmetlerinin verilmesi üzerine distribütörlük anlaşması imzalamıştı.Daha sonra Doğuş Otomotiv ve Meiller'in ortaklığıyla Sakarya'da üretim tesisleri kuruldu.Doğuş Grubu, Meiller’le 10 milyon Euro yatırımla kurduğu Adapazarı fabrikasını 2008’de hayata geçirmişti.

KRONE İLE DE YOLLARINI AYIRDI

Doğuş Otomotiv daha önce de Krone ile yollarını ayırmıştı. Doğuş Otomotiv, Tire'de 2012'de üretime başlayan Krone Doğuş Treyler'deki hisselerini 2015 başında Fahrzeugwerk Bernard Krone GmbH şirketine devretmişti.

ARAÇ SATACAK ÜLKE KALMADI

Doğuş Otomotiv Başkanı Aclan Acar, geçen yıl çevre ülkelerde yaşanan sıkıntıların sektörü olumsuz etkilediğini belirterek, “Komşularımız arasında araç satacak ülke kalmadı” demişti.