DRD dijitalde öncülerden

DRD dijitalde öncülerden
DRD dijitalde öncülerden
Yenilikçi pazarlama uygulamaları ve teknoloji yatırımları ile sektörde öncü kimliğini taşıyan DRD, Accenture Dijitalleşme Endeksi değerlendirmesi kapsamında Türkiye'nin Dijital Öncüsü Ödülü'nü aldı. Kullanıcı odaklı web sitesi, Filomatik online raporlama hizmeti, DRDrive mobil uygulaması ve gelişmiş altyapısı gibi müşterilerine değer yaratan teknolojiye dayalı pazarlama uygulamaları ile DRD, değerlendirme kapsamında operasyonel kiralama sektöründe ödül alan tek marka oldu.

DRD, Accenture Dijitalleşme Endeksi çalışmasının hizmet faaliyetleri sektörü kapsamında Türkiye’nin Dijital Öncüsü Ödülü’nü aldı. Türkiye’nin en dijital şirketlerini belirlemek amacıyla Accenture, Vodafone, Boğaziçi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ve Türkiye Bilişim Vakfı ile beraber hayata geçirilen Accenture Dijitalleşme Endeksi değerlendirmesi kapsamında DRD, ana sektörü hizmet faaliyetleri olmak üzere operasyonel kiralama alanı içerisinde ödül alan tek marka oldu. Ödülü, düzenlenen törende DRD adına markanın Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Levent Gençağa aldı.

 Türkiye’de ilk kez bilimsel bir yaklaşım ve sistematik bir metodoloji kullanılarak dijitalleşmenin ölçüldüğü, ’’Accenture Dijitalleşme Endeksi’’ araştırmasında şirketler, hem müşterilerinden hem de kendi sektörlerinden kaynaklanan ihtiyaçları doğru tespit ederek katma değer yaratabilmelerini sağlayacak dijital strateji, dijital hizmetler ve dijital operasyonel yetkinlikler kategorilerinde değerlendirildi. DRD, bu kriterler doğrultusunda Türkiye ortalaması üzerinde, yüzde 80 ve üzeri skor elde ederek dijital öncüler arasında yer aldı.

 Dijital yatırımları ile sektörde öncü konumda yer alan DRD’nin bu başarısının altında müşteri memnuniyeti kapsamında yaptığı güçlü teknoloji yatırımları bulunuyor. Yenilikçi pazarlama uygulamalarıyla müşterilerinin hayatını kolaylaştıran ürün ve hizmetler sunan DRD, gelişmiş web sitesinin yanı sıra müşterilerine diledikleri zaman, diledikleri yerde filolarıyla ilgili her türlü veriye ulaşabilme kolaylığı sunan online raporlama modülü Filomatik ile de sektörde fark yaratıyor.