"Dünyanın yeni Harikaları"İstanbul'da kapıları açıyor

"Dünyanın yeni Harikaları"İstanbul'da kapıları açıyor
"Dünyanın yeni Harikaları"İstanbul'da kapıları açıyor
DD(Otomotiv Distribütörleri Derneği) ve TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. işbirliği ile yarın başlayıp, 31 Mayıs 2015 tarihine kadar sürecek olan İstanbul Autoshow 2015 sadece İstanbullu değil, Türkiye'nin dört bir yanından gelecek yaklaşık 600 bin otomobil severleri ağırlayacak.

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Beylikdüzü’nde düzenlenecek İstanbul Autoshow 2015’te, 27 yeni model Türkiye ’de ilk kez tanıtılacak. Bu yeni modellerin 2’si ise dünyada ilk kez İstanbul Autoshow’da tanıtılacak.‘Dünyanın Harikaları’ sloganıyla düzenlenen uluslararası fuarda toplam 45 marka 14 salon ve 120 bin metrekare kapalı alanda, 100 kadarı  pazara yenilikler barındırarak giren olmak üzere 500’den fazla model sergileyecek.

ODD Genel Koordinatörü Hayri Erce fuara ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:”

Türkiye’nin ve otomotiv sektörünün yurtiçi ve yurtdışındaki itibarına ve bilinirliğine katkı sağlayacak en önemli etkinliklerden birisi olan İstanbul Autoshow, bu yıl “harikalar diyarı” konsepti ile ziyaretçilerini karşılayacak. Konsept, otomobil markalarının artık fuarları sadece yeni modellerini sergileyecekleri bir alan olarak değil aynı zamanda geleceğin teknolojilerini tüketici ile tanıştırmak için bir platform olarak da gördüğü gerçeğinden yola çıkarak geliştirildi.

 

 

22-31 Mayıs tarihleri arasında açık olacak fuar için hafta içi giriş ücreti 10 TL, hafta sonuysa 20 TL olarak belirlendi. Hafta içi fuarı ziyaret eden kadın, çocuk ve öğrenciler tıpkı geçen yıllarda olduğu gibi ücret ödemeyecekler. Hafta sonu ise 0-12 yaş arası çocuklar ücretsiz, öğrenciler 5 TL, kadınlar ise 10 TL ödeyerek fuarı hafta içi 12:00 – 21:00, hafta sonu ise 11:00 – 21:00 saatleri arasındaziyaret edebilecekler.

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Autoshow Başkanı İlhan Ersözlü fuara hem kendi araçları, hem de toplu taşıma ile gelecek olanlara uyguladıkları kolaylıkları artırdıklarını belirterek şöyle konuştu: “Artık Metrobüs son durağından fuarın içine direkt geçiş yolumuz var. Ayrıca Marmaray Kazlıçeşme istasyonundan fuar alanına günde 3 kez karşılıklı ücretsiz servis kalkacak. Bunun dışında Taksim, Yeşilköy Havaalanı, Bakırköy, Bostancı deniz otobüsleri iskelesi, Kadiköy iskelesi, Levent ve Bahçeşehir’den düzenli olarak karşılıklı ücretsiz seferlerimiz de olacak.