Ege Endüstri yükselişte

Ege Endüstri yükselişte
Ege Endüstri yükselişte
Türk otomotiv yan sanayi sektörünün öncü üreticilerinden Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş., İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) açıkladığı "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2014" listesinde 396'ıncı sırada yer aldı.

Türk otomotiv yan sanayi sektörünün öncü üreticilerinden Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş., İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) açıkladığı “ Türkiye ’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2014” listesinde 396’ıncı sırada yer aldı. Otomotiv sektörünün lider kuruluşlarından Bayraktar Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Ege Endüstri, başarılı AR-GE yatırımları, yüksek üretim kapasitesi ve istikrarlı büyümesi ile sektördeki yerini kararlı bir şekilde güçlendirerek, sıralamadaki yerini her geçen yıl biraz daha yükseltiyor.  

Global ve Türk otomotiv üreticilerinin dingil, dingil komponentleri ve süspansiyon sistemleri tedarikçisi olan Ege Endüstri ve Tic. A.Ş. İstanbul Sanayi Odası’nın açıkladığı “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde 2013’de 467’ıncı sırada yer alırken 2014’de  71 basamak yükselerek  396’ıncı oldu.

1974 yılında kurulan ve iki ayrı üretim tesisiyle İzmir ’de faaliyet gösteren Ege Endüstri, otomotiv sektörü için dingil ve dingil parçaları (diferansiyel kovanları, komple arka dingiller, ilave dingiller ve treyler dingilleri, kendinden yönlendirilebilir ilave dingil, ön dingiller ve diğer dingil komponentleri) geliştirerek üretiyor. Ege Endüstri, başarılı AR-GE çalışmaları, teknoloji ve insan kaynağı yatırımları, yüksek üretim kapasite kullanımı ile sektördeki yerini kararlı bir şekilde güçlendiriyor.

Gerek yurtiçi gerekse yurtdışı müşterilerine hizmet veren Ege Endüstri’nin % 64’ü Bayraktar Grubu’na ait iken; %36’sı ise; Borsa İstanbul’da BIST 100 firmaları içinde işlem görüyor.