Ege Fren'den ticariye yatırım

Ege Fren'den ticariye yatırım
Ege Fren'den ticariye yatırım
EGE FREN, Yeni "Ağır Ticari Araç Disk Fren Montaj Hattı'' Yatırımı ile Otomotiv Sektörüne Güç Katacak

Bayraktar Grubu bünyesinde otomotiv tedarik sanayinin öncü ve yenilikçi kuruluşu olarak faaliyet gösteren Ege Fren, Türkiye ’nin ilk ve tek “Ağır Ticari Araç Disk Fren Montaj Hattı”nı faaliyete geçiriyor. Bayraktar Grubu ve Meritor ortaklığı ile Türkiye’nin ilk ağır ticari araç fren üreticisi olma özelliğine sahip olan Ege Fren, yeni yatırımıyla birlikte yıllık fren üretme kapasitesini 225.000 adete çıkartacak.

Otomotiv tedarik Sanayi’nin öncü kuruluşlarından Ege Fren, ilklere imza atmaya devam ediyor. Bayraktar Grubu ve Meritor ortaklığı ile Türkiye’nin ilk ağır ticari araç fren üreticisi olma özelliğine sahip olan şirket, şimdi de ülkemizin ilk ve tek ‘’Ağır Ticari Araç Disk Fren Montaj Hattı’’ yatırımınıgerçekleştiriyor.

26 Mayıs Çarşamba günü Ege Fren Fabrika’sında düzenlenen açılış töreni, Bayraktar Grubu Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Hüseyin Bayraktar, Ege Fren Yönetim Kurulu Üyesi Aliİhsan İlkbahar, Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı Güven Özyurt, Ford Otosan Satınalma Direktörü Murat Senir, Ege Fren Genel Müdürü Sinan Akın, Ege Endüstri Genel Müdürü Ayhan Özel ve Ege Fren Sendika Temsilcisi Ayhan Tuncay’ın katılımlarıyla gerçekleşti. Başta Ford Otosan olmak üzere yurtiçi kamyon, treyler sektörü ve Ege Fren’in yabancı ortağı Meritor’un global ihtiyaçlarınıkarşılamaya yönelik olarak yapılan yatırım, üç vardiyada yıllık 225.000 adet fren üretme kapasitesine sahip olacak.

Hattın tasarımını Ege Fren mühendisleri yaptı

Son teknolojik yenilikleri içinde barındıran ve kamera kontrolleri de dahil olmak üzere hatasız ürün imalatına yönelik birçok otomasyona sahip bu hat, tamamen Ege Fren mühendislerince tasarlanmış olma özelliği taşıyor.

Sektörün 28 yıllık lokomotifi: Ege Fren

Ege Fren A.Ş. 28 yıldır otomotiv ana sanayi için fren, fren aksamı ve parça üretiyor. Yurtiçi ve yurtdışında global markaların tedarikçisi ve lisanslı üreticisi durumunda olan kuruluş, aynı zamanda yenileme pazarında da kendi markasıyla varlığını sürdürüyor. Yurtiçindeki müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap vermenin yanı sıra, Avrupa , Amerika , Asya, Afrika ve Avustralya’ya uzanan geniş bir hatta ihracat yapan ve uluslararası markaların ana tedarikçi anlaşmalarına imza atan kuruluş, sektörün lider firması konumunda yer alıyor. Üretici firma olmanın yanında; dizayn, test ve ürün validasyonu kabiliyetlerinin de sektörde varolmanın ana unsurları olduğuna inanan Ege Fren, aynı zamanda Ar-Ge Merkezi olma hedefi doğrultusunda da çalışmalarına hız kattı.