Ekol, Michelin'e emanet

Ekol, Michelin'e emanet
Ekol, Michelin'e emanet
Michelin, Avrupa'da en hızlı yayılan Türk lojistik şirketi unvanına sahipEkol Lojistik ile filo çözümleri işbirliği anlaşması imzaladı.

Michelin, Türkiye ve Avrupa 'nın öncü entegre lojistik hizmet sağlayıcıları arasında yer alan Ekol Lojistik’in filosundaki araçların bakımını üstlenecek.Türkiye’de sunduğu hizmetlerin yanı sıra Almanya , İspanya, Macaristan, İtalya, Yunanistan, Fransa , Ukrayna, Bosna ve Romanya'da bulunan tesisleri ve 3 bin 750 araçlık filosu ile lojistik sektöründe fark yaratan Ekol Lojistik, yeni işbirliği sayesinde Michelin’in geniş hizmet ağından faydalanacak. Filoların elverişliliğini optimize edip, operasyonel maliyetlerini düşürerek işletmelerin lastik yönetimini kolaylaştıran Michelin Filo Çözümleri sayesinde önemli avantaj sağlayacak olan Ekol Lojistik, kendisi özel olarak hazırlanmış olan lastik yönetimiyle filosundaki araçların lastiklerinin bakımı, kaplanması ve diş açma işlemlerini kolaylaştıracak.
Michelin Avrupa Ticari Direktörü Antonio Crespo, Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul’un da katılımıyla Clermont Ferrand’da gerçekleştirilen imza töreninde görüşlerini bildiren Crespo, “Avrupa’da 80 yıldır toplam 20 ülkede sürdürdüğümüz Michelin Solutions hizmetlerimizi Türkiye’de sektörünün lider şirketlerinden Ekol Lojistik ile sürdürmekten gurur duyuyoruz. Michelin’in teknolojik ve yenilikçi duruşu eminim ki Ekol Lojistik’e büyük avantajlar sağlayacak.” dedi.