En ikonik Fiat geliyor

En ikonik Fiat geliyor
En ikonik Fiat geliyor
100'den fazla ülkede 1.6 milyon kişinin tercihi olan efsanevi Fiat 500'ün yenilenen versiyonu, Frankfurt Otomobil Fuarı'nda ziyaretçilerin karşısına çıkmasının ardından önümüzdeki hafta Türkiye'de de satışa sunulacak.

Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç, “Ülkemizde şimdiye kadar 1500’den fazla müşterinin tercihi olan Fiat 500’ün yenilenen versiyonunu, Frankfurt Otomobil Fuarı’nın hemen ardından önümüzdeki hafta ülkemizde de satışa sunacağız. Yeni Fiat 500’ün satışlarında geçtiğimiz yıla göre yüzde 50 artış bekliyoruz” dedi. Yeni Fiat 500, Second Skin (İkinci Ten) adı verilen bu uygulamayla kişinin kendi karakterini otomobilin gövdesine yansıtmasını sağlarken,  “Kamuflaj” (askeri), “Lord” ( klasik kareli), “Comics” (pop tasarımlı) alternatif gövde unsurlarıyla daha fazla kişileştirme ayrıcalığı sunuyor.

 Fiat’ın ikonik tasarımlı ve mini sınıfta yer alan modeli 500’ün bin 900’e yakın parçası değişerek tamamen yenilenmiş versiyonu, Frankfurt Fuarı’nda otomobil severlerin elgi odağı oldu. Aynı platformun üstünde yükselmeye devam eden ve tüm dünyada 1.6 milyon adetlik satış başarısına ulaşmasında etkin önemi bulunan göz alıcı iç ve dış tasarımında nokta atışı değişiklikler yapılan yeni Fiat 500, önümüzdeki hafta itibariyle ülkemizde de satışa sunulacak. Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç, ilk olarak 2008 yılında İstanbul Auto Show Fuarı ile birlikte Türkiye ’de satışa sunulan 500 modelinden bugüne kadar bin 500 adetten fazla satış gerçekleştirdiklerini belirtti. Fiat 500’ün de içinde bulunduğu sınırlı pazarda, az miktarda modelin kendi aralarında bir rekabet içinde olduğunu vurgulayan Aytaç, “Fiat 500, kendi pazarındaki hâkimiyetini her geçen gün genişleten ve liderliği elden bırakmayan bir model olarak ön plana çıkıyor. Fiat 500’ün önümüzdeki hafta Türkiye’de de satışa sunulacak yeni versiyonunun etkisiyle, 2015 sonunda 300 adet Fiat 500 satışına ulaşmayı, gelecek sene ise yaklaşık 500 adet yeni Fiat 500 satmayı hedefliyoruz” açıklamasını yaptı.

 Yeni Fiat 500’ün ülkemizde ilk etapta 1.2 litre 69 HP’lik benzinli motor ve Dualogic otomatik şanzıman seçeneğine sahip olarak satışa sunulacağını belirten Altan Aytaç, ödüllü 0.9 litrelik 105 HP’lik TwinAir benzinli motor seçeneğinin de 2016 yılından itibaren Türkiye’ye getireceklerini vurguladı.

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  İstanbul

  ,

  Show

  ,

  klasik

  ,

  2015