Ford'dan kadınlara özel

Ford'dan kadınlara özel
Ford'dan kadınlara özel
Ford Otosan'ın tüm fabrika ve merkezlerinde Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri 6 Mart Cuma günü gerçekleştirildi.

Ford Otosan’ın tüm fabrika ve merkezlerinde Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri 6 Mart Cuma günü gerçekleştirildi. Ford Otosan Gölcük lokasyonunda tüm kadın ve erkek çalışanların davetli olduğu etkinlikte Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün toplumsal cinsiyet eşitliğine değindi ve Ford Otosan olarak kadının iş hayatındaki yerini ve önemini vurguladı: “Ford Otosan olarak Türkiye otomotiv sektöründe istihdam konusundaki öncülüğümüzü kadının iş hayatındaki yeri ve önemine vurgu yaparak güçlendireceğiz. Mevcutta bin Ford Otosanlı kadınla birlikte çalışıyor olmaktan gurur duyuyoruz. Önümüzdeki dönemde daha fazla kadın çalışanın şirketimizde yer almasını teşvik edecek uygulamaları devreye alacağız.” dedi ve tüm kadın çalışanları temsilen 1.000’inci Ford Otosanlı kadın çalışanı Nazlı Erdoğan’a teşekkürlerini sundu.

Konu ile ilgili görüşlerini dile getiren ve etkinliğin moderatörlüğünü yapan Ford Otosan İnsan Kaynakları Direktörü Nursel Ölmez Ateş ise aynı işi yapan kadın ve erkek çalışanlara eşit ücret ve sosyal hakların uygulandığı Ford Otosan’da çalışma hayatında cinsiyet ayrımcılığının önlenmesiyle, ekonomik büyümenin yanısıra toplumsal dengenin sağlanacağına olan inancını paylaştı. Ford Otosan olarak, Koç Holding’in yürüttüğü HeForShe Hareketi’ni* gönülden sahiplendiklerini belirten Ateş, “Kadınların ekonomik potansiyellerine ulaşmasıyla istikrar ve refah pekişebilir; ancak bu sürecin gerçekleşmesi sadece kadınların talepleriyle mümkün değil, erkeklerin de desteklerine ihtiyaç var” dedi.

Ford Otosan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü hediyesi olarak 1.000 kadın çalışanı adına Mor Çatı Derneği’ne bağışta bulundu.

Aynı gün VKV Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi’nde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında kadın haklarına dikkat çeken iki etkinlik gerçekleştirildi. “Kadınlar Çektiklerini Sergilediler” fotoğraf sergisi, 6 Mart 2015 Cuma günü saat 18:00’da açıldı. Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği’nin kadın üyelerinin, kadın portrelerinden oluşan fotoğrafları, 11 Mart 2015 tarihine kadar görülebilecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularından Seçil Mutlu’nun yazıp, yönetip, oynadığı “Kurdele Ya Da Artı Sonsuz” oyunu ise aynı akşam saat 20.00’de izlenildi. Kadına uygulanan şiddet temasından yola çıkan oyun; iki farklı kadının şiddet olgusunun çevresinde ya da merkezinde dolaşan yaşantılarını konu alıyor.