Fransız premium DS'ten yeni ortaklık

Fransız premium DS'ten yeni ortaklık
Fransız premium DS'ten yeni ortaklık
Fransız premium otomobil markası "DS", Virgin Group markası "Virgin Racing" ile otomotiv sporları alanında ses getirecek yeni bir işbirliğine imza attı.

Elektrik enerjisiyle çalışan formula araçlarının yarıştığı FIA Formula E’nin yeni sezonu için yapılan bu güçlü işbirliği büyük yankı uyandırdı. DS ve Virgin Racing markalarının yetkili isimleri DS CEO ’su Yves Bonnefont ve Virgin Group’un kurucusu Richard Branson sezon öncesi “DS Virgin Racing” takımının doğduğunu da müjdeledi.

Otomotiv sektörünün geleceği için köklü bir vizyonu temsil ederek elektrikli araçlarla ilgili AR-GE çalışmalarına çerçeve oluşturan Formula E’nin 2015/2016 sezonuna dünyanın en prestijli markalarından “DS” ve “Virgin Racing” birlikteliği damga vuracak. “Virgin Racing Formula E” takımının kurucusu Sir Richard Branson ile DS Markası CEO’su Yves Bonnefont, yaptıkları açıklamada FIA Formula E sezonu öncesinde “DS Virgin Racing” takımının doğduğunun da müjdesini verdi.

Yeni ortaklıkla; DS Yarış Operasyonları Motorsporları bölümünün yarış aracının gelişimindeki teknolojik uzmanlığı ve Virgin Racing’in tasarım stratejilerini “altyapı, yarış deneyimi ve tasarım” ile birleştirip yüksek rekabette yarışılarak şampiyonanın kazanılması hedefleniyor.

DS CEO’su Yves Bonnefont işbirliği konusunda şunları söyledi: “DS’in ortağımız Virgin Racing ile birlikte Formula E’de yer alması, markamızın konumlandırılmasıyla uyumlu bir girişim oldu. Yarışlar sayesinde edineceğimiz deneyimler, doğrudan müşterilerimize hizmet veren teknolojilerimizi geliştirmek açısından temel unsurlar içeriyor”.

Virgin Group’un kurucusu Richard Branson ise; Virgin Racing ekibinin DS markası gibi büyük bir ortak bulmasından büyük memnuniyet duyduğunu belirterek şunları söyledi: “Formula E henüz birinci sezonunda heyecanlı, meraklılarıyla dost ve her takımın kazanma şansı olan bir yarış deneyimi yaşatma vizyonunu başarmış bulunuyor; şimdi bunları ileriye taşımayı ve yeni ortağımız DS ile birlikte birçokşampiyonluk kazanmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Virgin Racing’in “Formula E” için geliştirilen teknolojileri otomotiv sektörüne kazandırma vizyonunda öncü bir rol oynamasından ayrıca mutluluk duyuyorum. İşbirliğinin sadece pistlerde değil, aynı zamanda geleceğin elektrikli araçlarının geliştirilmesine de vesile olacağına eminim” dedi.

Virgin Racing Team Direktörü Alex Tai ise; bu güçlü işbirliğinin FIA Formula E şampiyonaları kazanma konusundaki kararlılıklarının bir göstergesi olduğunun altını çizdi. Tai; Formula E yarışı ile yeni teknolojilere öncülük ederek bu teknolojilerin normal otomobillere uygulanmasına yardımcı olma konusunda iddialı olduklarını da belirtti.