Fujitsu Tofaş işbirliği ödüllendi

Fujitsu  Tofaş işbirliği ödüllendi
Fujitsu  Tofaş işbirliği ödüllendi
Tofaş için Fujitsu'nun hayata geçirdiği HPC Çözümü Projesi New Orlenas'dan ödülle döndü.

1986 yılından bu yana bilişim dünyasının 1 numaralı haber kaynağı olan HPCwire portali, Fujitsu’nun Tofaş için hayata geçirdiği HPC çözümünü, “Otomotivde Yılın HPC Uygulaması” seçti. New Orleans’ta gerçekleşen törende Fujitsu adına Fujitsu HPC Çözümleri Grup Başkanı Masahiko Yamada’nın aldığı ödül İstanbul ’da Fujitsu Türkiye Genel Müdürü Ali Kançal tarafından Tofaş Bilgi ve İletişim Teknolojileri Müdürü Hakan Korkmaz’a  iletildi. Fujitsu, HPC sistemleri alanındaki 40 yılı aşkın tecrübesi ile HPCwire ödülünü  kazanarak, General Motors - DataDirect  ve Infiniti Red Bull Racing-IBM birliklerini geride bıraktı.

 Yüksek Başarımlı Hesaplama sistemlerinin müşteri ihtiyaçlarına tam karşılık getirdiğini söyleyen Fujitsu Türkiye Genel Müdürü Ali Kançal, ayrıca gelecekte ihtiyaç  duyulabilecek büyüme ihtiyacınında karşılanabileceğini belirtti.

 Fujitsu’nun PRIMECENTER, PRIMERGY, ETERNUS sistemleri ve Yüksek Başarımlı Hesaplama Çözümleri Kurulum- Bakım Hizmetlerinden oluşan HPC Cluster çözümünü kullanarak daha yüksek hızlarda ve büyük ölçeklerde analizler yapabildiklerini söyleyen Tofaş Bilgi ve İletişim Teknolojileri Müdürü Hakan Korkmaz, “Fujitsu'yu seçerken çok çeşitli faktörleri dikkate aldık. Bunlar içindeki sürat ve performans faktörleri üzerinde çok düşünmemize gerek kalmadı. Yüksek Performanslı Hesaplama sistemleri içinde en fazla bilgiye sahip olduğunu düşündüğümüz Fujitsu, hızlı bir başlangıç yapabilmemiz için ihtiyaç duyduğumuz bilgiyi en kısa sürede bize verdi. Daha da önemlisi, işimizin ihtiyaçlarını doğru değerlendirerek gelecekte de rekabetçi kalmamızı sağlayacak şekilde büyüyebilen bir sistem tasarımını sundu” diye konuştu.

 Tofaş, yıllık 400 bin araçlık üretim kapasitesine sahip bulunuyor. Tofaş Bursa’daki fabrikasında, dünyanın önde gelen beş büyük markası Fiat, Citroën, Peugeot, Opel-Vauxhall ve RAM markaları için üretim gerçekleştirirken, Fiat’la birlikte Alfa Romeo, Lancia, Jeep, Ferrari ve Maserati markalarının da Türkiye’deki temsilciliğini yürütüyor.