Goodyear'dan dünya rekoruna destek var

Goodyear'dan dünya rekoruna destek var
Goodyear'dan dünya rekoruna destek var
Goodyear, Wrangler SUV lastikleri ile 10 günden kısa sürede Alman rekortmen Rainer Zietlow'u bir kez daha dünyanın en güneyinden en kuzeyine götürecek !

Goodyear, on günden daha kısa sürede, Güney Afrika'daki Agulhas Burnu'ndan Norveç'teki Nordkapp'a sürüş gerçekleştirerek ikinci kez dünya rekoru kırma girişiminde bulunacak olan Alman rekortmen Rainer Zietlow’a sponsor oldu. 11 Eylül Cuma günü başlayacak olan yolculukta, Rainer Zeitlow’a kameraman Marius Biela ve merkezi İngiltere’de bulunan Volkswagen Racing'in Yönetim Kurulu Başkanı Sam Roach eşlik edecek.

 Agulhas Burnu'ndan Nordkapp'a 18.000 km'nin üzerinde yol kat etmek üzere takımıyla birlikte yola çıkacak olan Zeitlow’un rekor sürede üç kıtayı aşabilmesi için, Volkswagen Touareg V6 TDI aracına SUV ve 4x4 araçlara uygun olan Goodyear Wrangler HP All Weather lastikleri takılacak. SUV ve 4x4 araçlar için tasarlanmış olan lastikler, arazi üzerindeki güçlü kabiliyetleriyle, asfalt ve sert yüzeyli yollarda yıl boyunca aralıksız gösterdiği performansı birleştiriyor. Lastikler yağışlı hava şartlarında güçlü yol tutuşu, kayma direnci ve sessiz, rahat bir sürüş sunarak Norveç'e doğru yol alan takımının kendilerini güvende hissetmesini sağlayacak.

Zietlow ve takımı Challenge4 bu yolculukta, aralarında Türkiye ’nin de bulunduğu 21 ülkeden geçerek (Güney Afrika, Zimbabwe, Zambiya, Tanzanya, Kenya, Etiyopya, Sudan, Mısır, İsrail, Ürdün, Türkiye, Bulgaristan, Sırbistan, Macaristan, Slovakya, Çek Cumhuriyeti, Almanya , Danimarka, İsveç, Finlandiya, Norveç) dünya rekoru kırmaya hazırlanıyor.