Goodyear'ın yeni kamyon lastik serisi

Goodyear'ın yeni kamyon lastik serisi
Goodyear'ın yeni kamyon lastik serisi
Goodyear zorlu hava koşulları için geliştirdiği kış lastikleri serisi UltraGrip Max'ı piyasaya sunuyor.

Goodyear, kamyonlar için yepyeni kış lastiği serisi olan UltraGrip Max’ı piyasaya sürüyor. Yeni lastikler yarı yarıya aşınma durumunda bile %40'a kadar daha fazla yol tutuşu sağlıyor ve %15'e kadar da daha fazla kilometre performansı sergiliyor.

Goodyear’ın zorlu kış koşullarına özel olarak geliştirdiği kamyon lastikleri; UltraGrip Max S ön aks, UltraGrip Max D çeker aks ve UltraGrip Max T treyler lastikleri kar lastiklerinin resmi işareti olan 3PMSF ve M+S sembollerini taşıyor. Çeker aks lastikleri %50 oranında aşındığında bile[1], 3PMSF işaretinin koşullarını karşılayacak konumunu korumayı sürdürüyor. Bu eşsiz özellikle birlikte, kamyonların yollarına devam ederken, filo operatörlerin ve sürücülerin içlerinin rahat etmesini sağlıyor.

Goodyear, filolara yönelik gerçekleştirdiği bir anket sonucuna göre, filoların %68'inin kış lastiklerinin kış boyunca kış çekişini optimize hale getirmeye yardımcı olduğuna inandığını gösteriyor. %50'si kamyonlara özel kış lastikleri için en önemli performans kriterinin karda çekiş gücü olduğunu belirtiyor. Bu sonuçlar, %40'a kadar daha fazla yol tutuşu sunan yeni UltraGrip Max serisi geliştirilirken göz önünde bulunduruldu.

Goodyear’ın yeni UltraGrip Max teknolojileri ile filolar yollarına devam ediyor

Ultra Grip Max lastiklerinin piyasaya sürülmesiyle Goodyear, iki yeni teknolojisi IntelliMax Block ve IntelliMax Edge teknolojisini tanıtıyor. Bu teknolojiler, lastiğin kullanım ömrü boyunca gelişmiş yol tutuşu sağlamasına yardımcı oluyor. IntelliMax Block Teknolojisi, en iyi kar ve buz tutuşu için kesik açıklığını maksimize edebilen değişken blok kuvvetleri üreten farklı derinliklerde boylamasına elmas biçiminde bloklar, hatlarıbelirlenmiş kesiklerle öne çıkıyor. IntelliMax Edge Teknolojisi ise özellikle kaygan zeminlerde optimize şekilde lastikten yola bağlanabilirlik için çok sayıda "diş kenarı" oluşturan kademeli konik oluk açılarıyla dikkat çekiyor.

Goodyear'ın Avrupa , Orta Doğu ve Afrika Ticari Lastikler Pazarlama Müdürü Benjamin Willot, özellikle kış boyunca, ticari araçlar için en önemli unsur hareketliliği sürdürmek olduğunu, filo operatörleri kamyonlar için olan kış lastiklerinin karda yüksek seviyede çekiş gücü sunmasını istediklerini söyledi. Willot;“3PMSF işaretine sahip yeni Ultra Grip Max serimiz kamyonlar için olan kış lastiklerinden beklenen yüksek çekiş gücünü tam olarak karşılıyor. UltraGrip Max D, %50 oranında aşındığında bile Avrupa'nın kamyonlar için kış lastiklerinin resmi işaretini taşıyacak yeterliliğe sahip olmayı sürdürüyor" dedi.

UltraGrip Max S ile %30 daha fazla yol tutuşu

Yeni Ultra Grip Max S ön kamyon lastikleri en sert kış koşullarıyla mücadele edebilmek için, karda ve buzda yüksek viraj stabilitesi ve frenleme performansı sağlıyor. Diş açıklığı, sertlik, patinaj önleyici ve blok geometri de yüksek düzeyde hareketlilik ve kilometre performansı sağlamak için optimize hale getirildi. Bunun yanı sıra, yarı yarıya aşınma durumunda, bir önceki seriye oranla %30 daha fazla yol tutuşu sağlıyor.

 


  ETİKETLER:

  Afrika

  ,

  Avrupa

  ,

  Anket

  ,

  kış

  ,

  kar

  ,

  Resmi