Henkel'den hafif ve sessiz çözüm

Henkel'den hafif ve sessiz çözüm
Henkel'den hafif ve sessiz çözüm
Henkel. Otomotiv sektörüne yönelik geliştirdiği çözümlerle sessizlik ve hafiflik gibi özellikleri ön plana çıkarıyor,

Henkel CEO’su Kasper Rorsted “Sürdürülebilirlik önemli bir rekabet faktörüdür. İnovasyon sürecinde sürdürülebilirliğe yoğun şekilde odaklanmamız ayrıca müşterilerimiz ve tüketicilerimiz için yüksek performanslı, etkin ürünler geliştirmemize de imkan sağlamaktadır.” dedi.

Hafif araçlar yaratıyor

Otomotiv endüstrisi, araç ağırlığı ile yakıt tüketimini azaltacak ve aynı zamanda katı CO2 emisyon standartlarıyla uyum sağlayacak çözüm arayışları içinde. Rorsted şunları kaydetti:
“Loctite yapıştırıcılarının sahip olduğu ürün yelpazesi, Teroson mastikleri ve Bonderite fonksiyonel kaplamaları sayesinde, Henkel gelişmiş maddelerden üretilen, hafif otomotiv bileşenleri tasarlamak için gerekli fırsatların oluşturulmasına imkan sağlıyor. Bu çözümler bir yandan konforu, sağlamlığı ve emniyeti bir arada sunarken bir yandan da saha sessiz, daha hafif ve daha dayanıklı araçların üretilmesini mümkün hale getiriyor. Henkel'in Teroson akustik çözümleri, geleneksel bitumen pedler ile karşılaştırıldığında üreticilere ağırlığı %25 oranında azaltma imkanı tanıyor.“


  ETİKETLER:

  otomotiv

  ,

  yakıt

  ,

  CEO