Hertz Türkiye K.Irak pazarına girdi

Hertz Türkiye K.Irak pazarına girdi
Hertz Türkiye K.Irak pazarına girdi
Hertz, şube ağını genişletmeye devam ediyor. Türkiye'de 2002 yılından bu yana Asya Nakliyat çatısı altında, 8'i İstanbul'da olmak üzere toplam 40 şube ile faaliyetlerini sürdüren Hertz Türkiye, geçtiğimiz günlerde Kuzey Irak bölgesinin franchise haklarını alarak yeni bir yatırıma imza attı.

2015 yılının “En İyi Araç Kiralama Markası” seçilen Hertz, sadece araç kiralayanların değil, cazip franchise fırsatlarıyla yatırımcıların da ilk tercihleri arasında yer alıyor.

2002 yılından bu yana Asya Nakliyat çatısı altında, 8’i İstanbul ’da olmak üzere toplam 40 şube ile faaliyetlerini sürdüren Hertz Türkiye , şimdi de çevre ülkeleri şube ağına dâhil ediyor. Yüksek turizm ve ticaret potansiyeline sahip bölgelerde yeni yatırımlara imza atarak şube sayısını çoğaltan Hertz Türkiye, Irak – Erbil’de yeni bir temsilcilik açarak operasyonunu ülke sınırları dışına taşıdı.

Hertz olarak Erbil’de başlattıkları araç kiralama operasyonundan büyük heyecan duyduklarını belirten Hertz Türkiye Genel Müdürü Nur Hidayetoğlu; “Şube ağımıza ekleyeceğimiz yeni lokasyonlara karar vermeden önce detaylı araştırmalar yaparak yatırımlarımıza bu doğrultuda yön veriyoruz. Kuzey Irak pazarı ve piyasa koşullarını göz önüne alarak attığımız bu adımdan büyük heyecan duyuyor ve hizmetlerimizi Erbil’deki tüketicilerimizle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Erbil şehir merkezinde açılan ilk araç kiralama ofisimizin ardından bu ay içerisinde Erbil Uluslararası Havaalanında ikinci şubemizi açıyoruz. Erbil’e Türkiye’den İstanbul, Ankara ve Antalya’dan uçuşlar bulunuyor. Tüketicilerimiz havaalanına indiklerinde hızlı bir şekilde, bildikleri tanıdıkları Hertz hizmetini burada da alabilecekler. Erbil’de başlattığımız operasyonun ardından gerek bu bölgede gerekse çevre ülkelerdeki şube ağımızı genişleterek büyümemizi sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.

Hidayetoğlu; “Kuzey Irak – Erbil’de son dönemlerde yaşanan karışıklığın sona ermesinin ardından kısa sürede pazarın potansiyelinde büyük bir artış bekliyoruz. Ayrıca bölgedeki hayat şartlarının normale dönmesiyle petrolün de getirdiği zenginlikle beraber ticaret hacminin artacağını öngörüyoruz” şeklinde ekledi.