Honda dizel otomatik CR-V ile hedef büyüttü

Honda dizel otomatik CR-V ile hedef büyüttü
Honda dizel otomatik CR-V ile hedef büyüttü
2015 yılı itibarıyla model ataklarına hazırlanan Honda, Türkiye pazarında pazar payını dizel ve otomatik CR-V ile artırmayı hedefliyor.

2015 yılı itibarıyla model ataklarına hazırlanan Honda, Türkiye pazarında pazar payını dizel ve otomatik CR-V ile artırmayı hedefliyor. Pazarda artık yüzde 12’lere ulaşan SUV segmentinin büyük beğeni toplayan CR-V modelinin 1.6 litrelik i-DTEC dizel motoru 160 HP güce ve 9 ileri çift kavramalı otomatik şanzımana kavuşuyor.

Paris Otomobil Fuarı ile birlikte Avrupa ’daki tüm modellerini yenileyen Honda, yeni modellerin Türkiye’de satılmaya başlanmasıyla satış adetlerini yükseltmeyi hedefliyor. Honda’nın küçülen pazara rağmen toplam pazardaki oranı yüzde 12’ye ulaşan SUV segmentindeki en önemli oyuncusu olan CR-V, pazarda yükselen trende sahip dizel-otomatik seçeneğine kavuşuyor. 2015 yılı yaz aylarında Türkiye’de satılmaya başlanacak olan modelin yanı sıra yenilenen ürünlerin de satılmaya başlanmasıyla Honda Türkiye satışlarının bir önceki yıla göre yüzde 15 artması bekleniyor.

2014’te binek otomobil pazarının yüzde 11 oranında daralmayla 587 bin 331 adetle kapandığını hatırlatan Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İsmail Sümer, “Artık Türkiye pazarının önemli segmenti haline gelen SUV pazarında dizel motor ve otomatik şanzımanın yükselen trende sahip olduğunu göz ardı etmek pek mümkün değil. Avrupa’da birçok başarıya imza atan 2.2 litrelik dizel motorumuzu otomatik şanzıman kombinasyonuyla, vergi sistemi nedeniyle pazara sunamamaktaydık. Bu başarılı motorun yerine geliştirilen yeni 1.6 litrelik dizel motor ve otomatik şanzıman seçeneğiyle Türkiye’deki dizel otomatik talebine cevap vermeyi hedefliyoruz” dedi.

Yeni modellerin satışına başlanmasıyla Honda Türkiye’nin satış adetlerinde başarılı rakamlara ulaşacağını söyleyen Sümer sözlerini şöyle sürdürdü:

“İlerleyen dönemde Türkiye’de üretilen Civic Sedan’ın da yenilenmesiyle uzun zamandır beklediğimiz yükselme trendini yakalayacağımızı umuyoruz. Diğer taraftan uzun zamandır özlediğimiz, Honda’nın sportif yüzünü gösteren Type R ve NSX modellerimizin de bu yıl yollara çıkıyor olması bizleri oldukça heyecanlandırıyor. Ayrıca Formula 1 yarışlarında da Honda’yı yeniden göreceğimiz için oldukça heyecanlıyız.”


  ETİKETLER:

  Honda

  ,

  Türkiye

  ,

  Formula

  ,

  Avrupa

  ,

  Pazar

  ,

  Vergi

  ,

  2015