Honda HR-V ile 2016'da yollarda

Honda HR-V ile 2016'da yollarda
Honda HR-V ile 2016'da yollarda
Honda yeni HR-V ile küçük-SUV pazarına yeni bir yaklaşım getirecek. Araç önümüzdeki yıl Türkiye'ye gelecek.

Küçük-SUV pazarına yeni bir yaklaşım kazandıran yeni Honda HR-V, bir SUV kadar güçlü ve bir coupe kadar dinamik ve çekici yapısıyla Crossover segmentine yeni ve benzersiz bir yapı getiriyor. MPV kadar geniş ve fonksiyonel bir iç mekan sunan bu yapı, tasarım açısından ise SUV gücü ile coupe karizması ve dinamizmini biraraya getiriyor. Yine bu yapı birbirine tamamen zıt iki kavram olan sürüş keyfiyle yakıt verimliliğini aynı potada eriten bir performans sunuyor.

 Yeni Honda HR-V, bir coupenin zarif ve dinamik hatlarıyla bir SUV’nin güçlü duruşunu tek bir gövdede bir araya getirecek şekilde tasarlandı. 1,605 mm yüksekliği ile sadece güçlü bir duruş sergilemekle kalmayan yeni Honda HR-V, aynı zamanda güvenlik hissini arttırıyor ve bununla birlikte kullanışlı bir iç mekanı da beraberinde getiriyor.

 Yolcularına sınıf lideri bir yaşam alanı sunan yeni Honda HR-V, Honda’nın yenilikçi Sihirli Koltuklar Sisteminin de katkısıyla son derece kullanışlı bir yapı ortaya koyuyor. Dokunma hissi uyandıran yumuşak ve kaliteli malzemelerle bezenen yaşam alanı, sofistike tasarımıyla sportifliğe vurgu yaparken ferah yapısıyla da yaşam konforuna ve genişlik hissine olumlu etki ediyor.

 Yeni Honda HR-V, yüksek verimliliğe sahip ve Honda’nın yeni Earth Dreams Technology motor ailesinin birer üyesi olan, dizel ve benzinli olmak üzere iki farklı motor seçeneği ile satışa sunulacak. 1,6 litre hacimli i-DTEC dizel motor 120 PS güç üretirken 1,5 litre hacimli i-VTEC benzinli motor ise 130 PS güç üretiyor. Dizel motor 6 vitesli manuel şanzımanla kombine edilirken benzinli motor ise 6 vitesli manuel şanzımanın yanı sıra CVT sürekli değişken otomatik şanzımanla da satın alınabilecek.

 Honda’nın yeni nesil araçlar serisinin bir parçası olan yeni Honda HR-V, markanın müşterilerinin yaşamını daha iyi kılmak için geliştirdiği yenilikçi teknolojilerle donatılmış durumda. Üç farklı ekipman seviyesi ile üretilen yeni Honda HR-V, 2016 yılının ilk yarısında satışa sunulacak.

Yüksek oturma pozisyonu ve SUV sağlamlığını etkileyici ve heyecan uyandıran tasarımla aynı potada eritmeyi hedeflediklerini ifade eden Honda HR-V Tasarım Proje Lideri Masaki Kobayashi: “Bu nedenle heyecanlandıran ve sağlamlık hissi uyandıran bir iç mekan tasarımı gerçekleştirdik. Bunu yaparken de ferah ve son derece kaliteli bir ambiyans yarattık” dedi.

Yeni Honda HR-V beraberinde crossover segmentine tamamen yeni bir aerodinamik performans getiriyor. Motor, ön zemin ve arka zemin olmak üzere üç noktada yer alan alt kaplamalar aracın altına giren havanın arkaya daha rahat akmasını sağlarken, böylece yakıt tüketimi de düşürülüyor. Yine bu alt kaplamalar rüzgar gürültüsünü düşürerek yol konforuna olumlu etki ediyor. Ayrıca ön ve arka bölümde gerçekleştirilen aerodinamik iyileştirmelerle yüksek sürat stabilitesi de arttırıldı.

Yeni Honda HR-V’nin tasarımını değerlendiren Kobayashi: “Dinamik çizgiler, kalite hissini artıran yüzeyler ve benzersiz tasarım detaylarının oluşturduğu bütün itibariyle yeni Honda HR-V’nin dış tasarımından son derece memnunuz. Tüm ekip prototipi gördüğümüzde ilk yola çıkarken belirlemiş olduğumuz hedefi gerçekleştirmiş olmaktan dolayı gurur duyduk. Honda HR-V’nin estetiği, şıklığı ve gücü en iyi şekilde yansıttığını düşünüyorum” dedi.engin standart ekipmanlarla donatılan yeni Honda HR-V, son derece kapsamlı aksesuar ve paketleriyle kullanıcının kullanım amacı doğrultusunda kişiselleştirilebiliyor.