İkinci elde en çok satan marka oldu

İkinci elde en çok satan marka oldu
İkinci elde en çok satan marka oldu
Sahibinden.com'da yılın 2. çeyreğinde en hızlı Hyundai satıldı

Toplam 10 kategoride, 5 milyonu aşkın aktif ilan ile Türkiye ’nin en büyük e-ticaret platformlarından sahibinden.com, 2015 yılı ikinci çeyrek sahibindex “vasıta”verilerine en çok satılan markaları açıkladı.

 sahibinden.com’un, sahibindex “vasıta” verilerine göre 2015 yılının Nisan – Mayıs – Haziran aylarını kapsayan döneminde en çok tercih edilen marka Renault oldu. Renault’u sırasıyla Fiat, Volkswagen ve Ford takip etti.

 En çok Opel Astra satıldı

 2015’in ikinci çeyreğinde sahibindex verilerine göre en çok satılan otomobil modeli ortalama 31 bin 250 TL fiyat ile Opel Astra oldu. Opel Astra’yı ortalama 35 bin TL ile Ford Focus, ortalama 26 bin 500 TL ile Renault Megane ve ortalama 29 bin TL fiyatla Toyota Corolla model araçlar izledi.

 2015 ikinci çeyrekte Hyundai, ilan giriş tarihinden bağımsız olarak ortalama 11 gün ile en hızlı satışı gerçekleşen otomobil markası oldu. Tüketici tercihlerinde ise en çok 2012, 2011 ve 2013 model, beyaz renkli, yakıt tipi benzin ve LPG araçlar ön plana çıktı. Yüzde 75 oranla manuel vites, yüzde 54 oranla da Sedan kasa araçlar en çok aranan özelliklerde ilk sıraya yerleşti.