İnci Akü ve GS Yuasa işbirliği

İnci Akü ve GS Yuasa işbirliği
İnci Akü ve GS Yuasa işbirliği
İnci Holding iştiraklerinden İnci Akü, dünya akü sektörünün öncü kuruluşlarından GS Yuasa ile stratejik işbirliğine imza attı.

İnci Holding iştiraklerinden İnci Akü, dünya akü sektörünün öncü kuruluşlarından GS Yuasa ile stratejik işbirliğine imza attı. Nisan 2015’te iki taraf arasında imzalanan niyet sözleşmesiyle başlayan süreç, İnci Holding’in ev sahipliğinde  düzenlenen imza töreniyle resmi olarak tamamlandı. İnci Holding, son bir yıl içinde gerçekleştirdiği üçüncü yabancı ortaklıkla ulusal ve uluslararası alanda sürdürülebilir gelişimine devam ediyor.

 İmza töreninde konuşan İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Perihan İnci, “Holding olarak kendi alanlarında öncü firmalarla ortaklık yaparak uluslararası pazarlardaki gücümüzü arttırıyor ve sürdürülebilir büyüme sağlıyoruz. Bugün dünyanın lider akü üreticilerinden GS Yuasa ile gerçekleştirdiğimiz stratejik ortaklık her iki taraf için de önemli kazanımlar sağlayacak. Bu ortaklıkla, İnci Holding olarak küresel alanda önemli bir yatırımcıyı Türkiye ’ye kazandırmakla kalmıyor, yeni yatırımlarla ülkemize önemli katkılar da sağladığımıza inanıyoruz. GS Yuasa ile gerçekleştirdiğimiz yüzde 50 ortaklıkla, faaliyette bulunduğumuz pazarlarda güçlenerek yolumuza devam ediyoruz. Bu ortaklığın gerçekleşmesi ile şirketimizin ünvanı, İnci GS Yuasa A.Ş. oluyor. İnci GS Yuasa olarak Türkiye ve bölgede pazar lideri olma hedefimiz doğrultusunda yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz” dedi.

 

İnci Akü markalı ürünlerle birlikte, GS Yuasa ürünlerinin Manisa’daki fabrikada üretilmeye başlanacağını belirten GS Yuasa Başkanı Osamu Murao da “Türkiye, konumu ve gücü itibariyle bölgede çok önemli bir oyuncu. GS Yuasa olarak Ortadoğu , Kuzey Afrika ve Rusya Bağımsız Devletler Topluluğu bölgesindeki konumumuzu güçlendirmeye önem veriyoruz, bu nedenle İnci Akü ile yaptığımız başarılı iş ortaklığı bizim için oldukça değerli. GS Yuasa olarak küresel arenada büyümeyi hedefliyoruz. İnci Akü ile ortaklığımız iki şirketi de pazarda stratejik olarak daha da güçlendirecek. Ortak bir iş planı üzerinden ilerleyeceğimiz yeni süreçte İnci Akü’nün Manisa'da bulunan fabrikalarında GS ve Yuasa markalı ürünlerimizin üretimini de gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.