Karsan Miami yolunda

Karsan Miami yolunda
Karsan Miami yolunda
New York taksi ihalesinde finale kalan ancak kazanamayan Karsan şimdi yönünü Miami'ye çevirdi.

Miami’nin Miami-Dade County ilçesindeki doğalgazlı otobüs ihalesini kazandığı takdirde bölgede 80 kişiye istihdam sağlayacağı bir tesis inşa etmeye hazırlanıyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Karsan yöneticisi Claude Nahum, Karsan’ın şimdiye kadar 113 binden fazla otobüs ürettiğine ve İstanbul ’da 550’den fazla filosu olduğuna değinerek; şirketin Miami-Dade’de doğalgazlı otobüs üreten bir fabrika açmak istediğini vurguladı. Nahum, inşa edilmesi planlanan tesisin ABD ’deki ikinci büyük otobüs üretim tesisi olacağının altını çizdi. Nahum sözlerine, “Kentsel ulaşım sektöründeki değişimin bir parçası olmak istiyoruz.” diyerek devam etti.
Karsan, 80 kişiye istihdam sağlayacağı üretim tesisi için 5 milyon dolarlık yatırım yapacak. Şirket, Miami-Dade’de her biri 514 dolar değerinde otobüs satacak ve otobüslerin her birinde Wi-Fi’den engelli sandalyesine kadar bir çok hayat kolaylaştırıcı detay yer alacak.Miami Belediyesi’nin açtığı otobüs ihalesi için teklif veren Coral Gables merkezli doğalgaz tedarikçisi Nopetro ve Obrascon Huarte Lain alt yüklenici olarak Karsan’ı seçmişti.