Kasımda gelecek Astra 200 kilo hafifledi

Kasımda gelecek Astra 200 kilo hafifledi
Kasımda gelecek Astra 200 kilo hafifledi
Kasımda Türkiye'de satışa hazırlanan yeni Opel Astra 200 kilo hafifledi. Artık Astra'da dizel otomatik versiyon da mevcut olacak.
Haber: MEHMET ALİ KANTARCI - mali.kantarci@radikal.com.tr / Arşivi

Eylül ayındaki Frankfurt Motor Show’da dünya lansmanı yapıldıktan sonra 2015 kasım ayında ülkemiz pazarına gelecek Yeni Astra Enjoy, Business ,Dynamic ve Excellence olmak üzere dört farklı donanım seviyesi ile Türkiye pazarında satışa çıkacak. Yeni Astra sınıfının en güçlü 1.6 litre 136 beygirlik dizel motor ve otomatik şanzıman seçeneği ile sunulacak. Otomatik Dizel motorun yanı sıra 105 beygirlik 1.0 litre üç silindirli ECOTEC benzinli motor ve 1.4 litrelik 150 beygirlik ECOTEC benzinli motor manual şanzıman seçeneği de yer alacak. 1.4 litrelik motorun otomatik şanzıman seçeneği ise 2016 yılının ilk çeyreğinde Yeni Astra’da Türkiye pazarında olacak. Bugüne kadar dizel otomatik versiyonu olmayan Astra HB, versiyonun pazara girmesiyle 2016’da segmentin en çok satını oan VW Golf’ten ünvanı almayı hedefliyor.

Motor yelpazesi

 Yeni Astra düşük hacimden yüksek güç üreten, yüksek sürüş performansı sağlayan, oldukça sessiz çalışan karakterine, düşük yakıt tüketimine ve düşük CO2 emisyon değerlerine sahip çevreci yeni nesil motorlar ile sunulacak.Bunlar arasında:

1.6 litrelik 136 beygirlik dizel motoru sağladığı performansı yalnızca 3.9 litre /100 km yakıt tüketimi ve 103 g/km CO2 salımıyla elde ediyor (Manuel vites – Ortalama tüketim değerleri)

-1.4 litre 150 beygirlik benzinli ECOTEC motor; 5.5 litre /100 km yakıt tüketimine ve -128 g/km CO2 salıma sahip,

-1.0 litre 105 beygirlik ECOTEC motor 4.4 litre /100 km yakıt tüketimi ve 102 g/km CO2 salımı elde ediyor (Manuel vites – Ortalama tüketim değerleri).  

 

 

200 kilo hafifledi

Boyutlarının daha küçük olmasına rağmen hem iç genişliği hem de sağladığı konfor ile dikkat çeken Astra önceki modellerden 200 kilograma kadar daha hafif. Güvenlik ve sürücü desteği bakımından da zengin özellikleri ile ön plana çıkan Yeni Astra’da; şerit ihlali uyarı sistemi, trafik işareti tespit sistemi, gelişmiş park pilotu ve kör nokta uyarı sistemi, sürücü ve arka koltuklarda ısıtılabilir koltuklar, havalandırma, masaj fonksiyonu gibi özellikleri de bünyesinde barındırıyor. Soğutmalı, masaj fonksiyonlu, genişlik ayarlı deri koltuklar Yeni Astra’da opsiyonel olarak sunulacak.  IntelliLink bilgi-eğlence sistemi, tüm modellerde standart olarak sunulması otomobil severlerin konfor ve sürüş performansını arttıracak.

 Aydınlatmada özel  led

 Opel, aydınlatma teknolojisindeki öncü rolünü devam ettiriyor. Geleneksel farlara kıyasla daha güçlü bir aydınlatma sağlayan, uzun ömürlü, uzun farda diğer sürücüleri rahatsız etmeyen sürüş sunan IntelliLux Led-Matrix far teknolojisi ilk kez kompakt sınıfta Yeni Astra’da sunulacak. Geleceğin akıllı aydınlatma sistemi olarak lanse edilen IntelliLux LED  8 solda ve 8 sağda olmak üzere toplam 16 LED bölmesinden oluşuyor. Aydınlatma uzunluğunu ve ışık dağılımını otomatik ve sürekli olarak her trafik koşuluna göre ayarlıyor. Daima uzun huzmede kalarak diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmadan sürüş gerçekleştirmesini sağlıyor.