Kia Sportage ile Almanya'da görücüye çıktı

Kia Sportage ile Almanya'da görücüye çıktı
Kia Sportage ile Almanya'da görücüye çıktı
Kia, Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı'nda yeni modelleri ile şov yaptı. Yeni Sportage'ın dünya lansmanı gerçekleşirken, Yeni Optima ise Avrupa'da ilk kez görücüye çıktı.

Kia, dünyanın en büyük otomobil fuarı Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Yeni Sportage ve Yeni Optima modelleri ile boy gösterdi. Bu yıl 66’cısı düzenlenen Frankfurt Otomobil Fuarı’nın (IAA) basın açılışı 15 Eylül ’de yapılırken, fuarın odak noktasındaki markalar arasında yeni modelleriyle KIA da yer aldı. Yeni KIA Sportage dünya genelinde Frankfurt Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkarken, bu yılın başlarında ilk kez tanıtılan Optima ise Avrupa modeliyle görücüye çıktı.

 Marka, 17 – 27 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek fuarda, bu yeni iki modelin yanı sıra cee'd modelini ve markanın en son geliştirdiği güç aktarma teknolojilerini sergileyecek. Bu teknolojiler arasında, 1,0 litrelik yeni T-GDI (turbo gaz doğrudan enjeksiyonlu) motor ve markanın yeni geliştirilen yedi vitesli DCT (çift kavramalı şanzımanlı) teknolojileri yer alıyor.

 Yeni nesil KIA Sportage’ın global lansmanı

KIA, Frankfurt’ta Yeni Sportage'ın üzerindeki gizem perdesini kaldırdı. Dördüncü nesli geliştirilen Yeni Sportage kompakt SUV, alıcılara pazarın giderek rekabetçi hale gelen bir segmentinde yenilikçi ve sofistike bir paket sunuyor.Yeni Sportage, üretimi biten modelin başarısına kapsamlı eklemeler yaparak, çekici ve tamamen yeni bir dış tasarım, gelişmiş bir dizi yeni teknolojik özellikler ve daha yüksek kalite sunarak otomobil sevenlerin karşısına çıktı.

 Aracın içi modern tasarımıyla dikkat çekerken, daha yüksek kalitede malzemeler kullanıldı. Bununla birlikte konfor ve güvenliği iyileştirecek bir dizi teknoloji devreye alındı. Yeni Sportage’ın sürüş ve tutuş performansları iyileştirilirken, yenilenen motor ve şanzıman serisi verimlilik ve performans artışını beraberinde getirdi.

 

Frankfurt Otomobil Fuarı’nı ziyaret eden Sportage müşterileri, yeni bir “GT Line” versiyonu ile ilk kez tanıştı. Sportage araçlarında daha spor bir sürüş deneyimi arayanlara hitap etmek üzere tasarlanan ve geliştirilen GT Line modeli, standart Sportage'ın çok yönlülüğünü her anlamda sunarken görsel ve dinamik cazibe arzulayan müşterilere aradıkları keyfi yaşatıyor.

 

KIA'nın Avrupa'daki satışlarının dörtte birinden fazlasını teşkil eden Yeni Sportage, markanın Avrupa'da en çok satılan modeli olmaya devam ediyor. Yeni model Avrupa'da 2016'ın 1. çeyreğinde satışa sunulacak.

 Yeni Optima’nın Avrupa versiyonu görücüye çıktı

Avrupa'da ilk kez Frankfurt Fuarı'nda tanıtılan Yeni Optima, KIA’nın Avrupa ürün gamında önemli bir rol oynamaya hazırlanıyor. Yeni Optima ayrıca, giderek artan sayıdaki yeni müşterilere KIA’yı daha yakından tanıtacak.KIA Optima, üçüncü nesil modelinin 2010 yılında lanse edilmesinden bu yana tasarımı, kaliteli iç döşemesi ve yüksek teknoloji imajı ile D segmentinde fark yarattı. Yeni Optima mevcut modelin başarısı üzerine inşa edilirken, modern bir dış tasarım, tüm yolculara daha çok alan sağlayan cesur bir iç tasarım ve yüksek verimliliğe sahip güç aktarma teknolojileri ile müşterilerle buluştu.KIA'nın yeni 1,0 litrelik “T-GDI” motoru yakıt tüketimini ve emisyonları iyileştirirken, sürücüye güçlü bir performans ve hızlı tepkiler sunuyor. Bu model KIA'nın gelecek dönemde sunacağı küçültülmüş motor serisinin Avrupa'da sergilenen ilk örneği olarak cee'd serisinde ilk kez görünüyor. 1,0 litrelik yeni T-GDI, yeni yüksek basınçlı doğrudan enjeksiyon sistemi, gelişmiş motor soğutma ve verimli turboşarj ile anlık hızlandırma etkilerinin yanı sıra yüksek yakıt verimliliği sağlıyor. Yeni 1,0 litrelik T-GDI motoru, KIA'nın sürdürülebilir motor küçültme stratejisini yerine getirirken markanın gelecekte Avrupa gamındaki diğer araçlarına da uyumlu olacak.

 

 

 

 


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  tasarım

  ,

  spor

  ,

  teknoloji

  ,

  Line

  ,

  Avrupa

  ,

  Modern

  ,

  yakıt

  ,

  eylül

  ,

  dizi