Kia'dan yeni hibrid geliyor

Kia'dan yeni hibrid geliyor
Kia'dan yeni hibrid geliyor
Kia, Avrupa'daki satışlarını yükseltmeyi hedefliyor. 2016'da kompakt sınıfta yeni bir hibrid SUV araç tanıtılacak.

Kia Motors Europe Başkanı Michael Cole Avrupa ’da satışların ilk 6 ayda yüzde 8 büyüdüğünü geçen yıl ise bu oranın yüzde 4 olduğunu belirtti. Kia’nın ilk 8 ayda Avrupa büyümesinin  yüzde 9 olduğunu kaydeden Cole markanın  2007’den beri her yıl Avrupa pazarında yükseldiğine dikkat çekti.

Avrupa'da Sportage modelinin Kia'nın amiral gemisi konumunda olduğunu belirten Cole “Avrupa'daki satışlarımızın  %25'inden fazlasını Sportage oluşturuyor. Bu yoğun rekabet altındaki segment genişlemeye devam ediyor, yeni Sportage piyasa liderleri arasındaki konumumuzu güçlendirecek. Sportage Slovakya’da üretiliyor. Avrupa'da 2014 yılında 97 bin adet Sportage satıldı. Yeni kasayla bunu daha da artıracağız.”

1.7 dizel Optima  gelecek

2016 Cenevre Oto Fuarı’nda  yeni bir hibrid aracı daha lanse edeceklerini kaydeden Cole  bunun bölgedeki konumlarını daha da güçlendieceğini açıkladı. 1.7 lt dizel motorlu Optima’nın Arupa pazarında iddialı bir araç olacağını da kaydeden Cole Türkiye pazarında da paylarını artırmak için çalışmaların sürdüğünü ifade etti. Kia, 2014’te globalda yüzde 5.9 büyüyerek  2,9 milyon adet araç sattı.

 

 

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Piyasa

  ,

  Avrupa

  ,

  Oto

  ,

  amiral