Kış lastiği olmadan yola çıkmayın

Kış lastiği olmadan yola çıkmayın
Kış lastiği olmadan yola çıkmayın
Soğuk hava dalgasının tüm yurdu tekrar etkisi altına almasıyla beraber zorlu kış şartlarında trafiğe çıkan araç sürücüleri de soluğu lastikçilerde aldı.

Kış lastiği ve güvenli sürüş hakkında bilgilendirme yapan SYRON Teknoloji ve Kalite Müdürü Makine Mühendisi Hakan Kürüm, “2013 yılı itibariyle 1 Aralık- 1 Nisan tarihleri arasında kış şartlarının ağır geçtiği 54 ilde otomobiller için de zorunlu hale gelen kış lastiği uygulamasına rağmen halen kış lastikleri almayan sürücüler özellikle karın yağmasını bekliyor. Ağır kış mevsimi nedeniyle karayollarında araç kayması sonucu yaşanan trafik kazalarını en aza indirmek için sürücülerin başta kendilerinin, sevdiklerinin ve diğer sürücülerin güvenliği için kış lastiklerini son günlere bırakmadan almaları ve araçlarını kışa hazırlamaları gerekiyor, aksi halde ruhsat sahibi 571 lira para cezası ödemek zorunda” dedi.
Meteorolojinin yoğun kar yağacağını söylemesiyle sürücülerin lastikçilere akın ettiğini söyleyen Kürüm: ‘Yoğunluktan elbette memnunuz ancak son dakika yerine daha önceden tedbirli olmakta fayda var, zira kötü hava koşullarının ne zaman ve nerede karşınıza çıkacağı belli olmuyor’ diyerek sürücüleri uyardı.


  ETİKETLER:

  teknoloji

  ,

  Para

  ,

  Hava

  ,

  lira

  ,

  kış

  ,

  zaman

  ,

  kar

  ,

  Aralık