Klasik Murat 124'ler Antalya'da

Klasik Murat 124'ler Antalya'da
Klasik Murat 124'ler Antalya'da
Türkiye tarihine damga vurmuş otomobillere olan merakıyla bilinen Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, ülkenin çeşitli illerinden gelen Murat 124 tutkunlarını misafir etti

Türkiye tarihinde iz bırakmış otomobillerin nostaljisini yaşatmasıyla bilinen Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, bu kez de ülkenin dört bir yanından gelen Murat 124 otomobil  tutkunlarını Antalya Kepez Kent Ormanı’nda ağırladı.


Devrim, Anadol ve Murat 124 otomobillerini aslına uygun olarak Kepez Kent Ormanı ile Dokuma Fabrikası’nda sergilenmesi için özel gayret gösteren Başkan Tütüncü, ülke hafızasını canlandırmaya çalışıyor. Bu anlamda Tütüncü ile aynı duyguları paylaşan Kulüp 124 ile halen özellikle kırsal kesimlerde yoğun olarak kullanılan Jawa marka motosiklet tutkunlarının oluşturduğu Antalya Jawa Motosiklet Kulübü üyeleri, Kepez Kent Ormanı’nda bir araya geldi.

 

Gebze’den Konya’dan geldiler

 

Aralarında Gebze, Bursa, İzmir, Kocaeli, Konya, Isparta ve Burdurlunun da bulunduğu 40 Murat 124 tutkunu grup üyesi, özenle süsledikleri otomobillerini tek sıra halinde Kepez Kent Ormanı ana yürüyüş yolu üzerine sıraladı. Hafta sonunu aileleriyle birlikte burada geçirmek için gelen Antalyalılar, bu sürpriz karşısında oldukça mutlu oldu. Otomobilleri gören hemen herkes, hatıra fotoğrafı çektirmek için poz verdi.

 

Buluşmaları sıklaştıralım teklifi

 

Buradaki buluşmayla tarihe bir yolculuk yapmak istediklerini anlatan Başkan Tütüncü, 1971 ile 1976 yılları arasında üretilmiş Murat 124’leri kent ormanında buluşturduklarını söyledi. Grup üyelerine Dokuma Fabrikası ile Kepez Kent Ormanı’nda buluşmaları tekrarlamalarını teklif ettiğini belirten Tütüncü, “Halkımızın bu araçlara ilgi duymalarını istiyorum. Böylesi günü birlik sergilerle halkımızın dikkatine sunalım istedik.” dedi.

 

Grup üyesi 1450 otomobil sahibi

 

Aslında bu kulübün 1973 yılında Türkiye Otomobil A.Ş. tarafından kurulduğunu açıklayan grup lideri Osman Kölemen, “Zamanla atıl kalıp unutulan bu oluşumu, biz 3 yıl önce tekrar yaşatalım istedik. Günümüzde 1450 aracın üye olduğu bir grup oldu. Buraya çeşitli illerden 40 araç ile gelerek, kış mevsimi buluşmamızı gerçekleştirdik. Misafirperverliğinden dolayı Başkan Tütüncü’ye teşekkür ediyoruz.” dedi.