Kubica Pirelli ile ralli peşinde

Kubica Pirelli ile ralli peşinde
Kubica Pirelli ile ralli peşinde
Dünya Ralli Şampiyonası (WRC)'nın en hızlı ve ünlü mücadelelerinden biri olan Finlandiya Rallisi'nde Robert Kubica, zorlu etapları Pirelli'yle geçecek.

Dünya Ralli Şampiyonası (WRC)’nın en hızlı ve ünlü mücadelelerinden biri olan Finlandiya Rallisi’nde Robert Kubica, zorlu etapları Pirelli’yle geçecek.

Dünya Ralli Şampiyonası’nın 30 Temmuz – 2 Ağustos tarihlerinden koşulacak Finlandiya Rallisi’nde Ford Fiesta RS WRC’yle yarışan Robert Kubica ve Pirelli lastik kullanan diğer takımlar, bu zorlu yarışa hazırlanıyor.

Jyvaskyla’daki açılış töreni ve Harju’da gerçekleşecek özel etkinlikle başlayacak Finlandiya Rallisi, yine Jyvaskyla’da Pazar günü öğle vakti sona erecek.

Kubica’nın yanı sıra bu yıl birçok başka yarışta Pirelli ürünlerinin gücünü ve hızını ortaya koyan takım ve birçok bireysel pilot da bu yarışta yer alacak. Estonya Ralli’sinde son yıllarda büyük hakimiyet kuran ve Pirelli lastikleriyle donatılmış bir Group N Mitsubishi kullanarak tüm rakiplerini geride bırakan Alexey Lukyanuk ise, Finlandiya Rallisi’nde bir Ford Fiesta RS WRC’nin koltuğuna oturacak.

Finlandiya’da Pirelli kullanacak yarışçılar arasında, 2014 WRC2 Production’ın şampiyonu Max Rendina ve bu yıl ilk defa bir WRC araçla tüm sezon boyunca yarışmakta olan Lorenzo Bertelli de yer alıyor.