Lambo'dan kış dersi

Lambo'dan kış dersi
Lambo'dan kış dersi
Lamborghini Kış Akademisi, karda ve buzda sürüş konulu 2016 sürücü eğitim programını katılım açısından çok büyük bir başarıyla tamamladı. Şubat sonundan Mart başına kadar süren programda Livigno (Lombardy, İtalya) ve Aspen (Colorado, ABD) 25 ülkeden 130 katılımcıyı hemen hemen eş zamanlı olarak misafir etti.

Katılımcılara iki ayrı program sunuldu: Bir gün süreli Intensivo ve iki günlük Avanzato. Her iki programın misyonu aynıydı: Sürücülerin yol tutuşunun düşük olduğu koşullardaki becerilerini ve Lamborghini otomobillerinin gücünü kullanmaktaki ustalıklarını eğlenerek geliştirmelerine yardımcı olmak. Bütün bu amaçlara hedefli alıştırmalar yapılarak, karda ve buzda sürüş konusuna aşamalı bir yaklaşım gösterilerek ulaşıldı: İlk aşama teorik dersler, slalom ve arkadan kopma konularını kapsıyordu, eğitim daha sonra pist turlarına ve otomobillerin limitlerine nasıl çıkarılacağının adım adım öğrenilmesine yoğunlaştı.

 Lamborghini Accademia katılımcılarına, tamamı motor sporları dünyasından gelen ve Lamborghini GT3 fabrika sürücülerinden, genç ve yetenekli sürücüler için açılan GT3 Junior Program üyelerine kadar uzanan deneyimli, yüksek vasıflı ve uluslararası eğitmenlerin eğitim vermesini sağlıyor.

 Lamborghini Kış Akademisi’nin 2016 logosunu gururla taşıyan filosunda hem coupe hem de roadster versiyonlarıyla Huracan LP 610-4 ve Aventador LP 700-4 modellerinin yanı sıra özel Aventador LP 750-4 Superveloce piste indi. Dört tekerlekten çekişlilerin yanı sıra, kış kursları için özel olarak tüm otomobillere yol tutuşunu daha da artırmak için özel çivilere donatılan Pirelli Kış Sottozero lastikleri takılmıştı.

 Livigno’da Lamborghini Squadra Corse, Lamborghini Accademia filosuna bir Huracan LP 620-2 Super Trofeo yarış otomobili ekledi. Huracan LP 620-2, Kış Akademisi buz pistinde kullanılmak üzere, süspansiyon ayarı ve özel çivileri olan yağmur lastikleri kullanılarak, geleneksel yarış pistlerinden çok farklı şartlarda sürülebilecek şekilde modifiye edildi. Otomobilin yeteneklerini Lamborghini GT3 fabrika sürücüsü Mirko Bortolotti sergiledi.