Lassa imzayı attı

Lassa imzayı attı
Lassa imzayı attı
Lassa, küresel marka olma yolculuğunda dünyanın en başarılı spor kulüplerinden FC Barcelona ile işbirliğine imza attı.

Brisa’nın markası Lassa ile dünyanın en ünlü ve başarılı spor kulüplerinden FC Barcelona arasındaki anlaşma 2 Haziran’da Barselona’da imzalandı. Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman ve FC Barcelona Kulübü Başkanı Josep Maria Bartomeu tarafından dünyaya duyurulan anlaşma, spor pazarlaması alanında bir Türk markası tarafından global ölçekte yapılmış en kapsamlı birliklerinden biri oldu. Anlaşmanın resmi imza töreni ise, 2015-16 futbol sezonunun başlangıcı olacak Ağustos ayında, FC Barcelona’nın stadı Camp Nou’da, FC Barcelona ve Brisa Bridgestone Sabancı Lastik A.Ş.’nin üst düzeyde temsil edildiği bir etkinlikle yapılacak.

115 yılı aşkın tarihiyle Barselona kentinin sembolü haline gelen ve kentin ekonomisinin %1,2’lik kısmını tek başına üreten FC Barcelona Kulübü, başarıda sürdürülebilirlik yaklaşımı, gelenekselleşmiş takım değerleri, altyapı kültürü ve toplumsal duyarlılığının ürünü olan sosyal kampanyalarıyla da dünya spor endüstrisine örnek teşkil ediyor. Bu anlaşması, FC Barcelona’nın “Saygı”, “Çaba”, “Hırs”, “Takım Çalışması” ve “Alçak Gönüllülük” ilkeleriyle özetlediği “Bir Takımdan Fazlası” misyonuyla Brisa’nın sürdürülebilirlik vizyonu ve Lassa’nın “Sağlamsa Lassa” marka konumlandırmasının küresel yolculuğunun doğal olarak örtüştüğü yeni bir değerler bütününü temsil ediyor.

Dört takımın adı “FC Barcelona Lassa” olacak

Lassa, 1 Haziran 2015 – 30 Haziran 2019 dönemini kapsayan bu anlaşmayla sadece FC Barcelona’nın “Global Resmi Lastik Partneri” olmakla kalmıyor, aynı zamanda FC Barcelona’nın salon sporları branşlarındaki dört takımına da ismini veriyor. Anlaşmaya göre basketbol, hentbol, futsal ve tekerlekli paten hokeyi takımları, 2015-16 sezonundan başlayarak 4 sezon boyunca maçlarına “FC Barcelona Lassa” ismiyle çıkacak. Ortaklık sonucunda Lassa, FC Barcelona kulübünün birden fazla spor branşına destek veren ikinci marka olarak tarihe geçti.