"Levante" en çok satan Maserati olacak

"Levante" en çok satan Maserati olacak
"Levante" en çok satan Maserati olacak
Maserati ve Alfa Romeo CEO Harald Wester 2016 Cenevre Motor Show'da tanıtılacak SUV Levante'nin en çok satılan Maserati modeli olacağını söyledi
Haber: MEHMET ALİ KANTARCI - mali.kantarci@radikal.com.tr / Arşivi

Frankfurt Motor Show’da RADİKAL’e konuşan Maserati CEO’su Harald Wester yeni SUV Maserati Levante’yi 2016 mart ayındaki Cenevre Otomobil fuarında gösterip ardından siparişleri almaya başlayaklarını açıkladı.  

Küçük lükse girmeyeceğiz

Henüz fiyat hakkında bir çalışma yapmadıklarını söyleyen Wester şöyle devam etti:
“ 2014’te globalde yaklaşık 1 milyon adet süper lüks otolobil sattı. Bunun yüzde 30’u lüks SUV’lardan oluştu. Günümüzde  çok önemli bir segment. Yeni Levantae bizim en çok satan modelimiz olacak. Tüm lüks markalar  araçlarda aşağı versiyon ve modellere  yöneliyor.Ama biz bunu uygulamayacağız. Küçük veya orta sınıf  lüks otomobil yapmayacağız.”

Wester Levante dışında yeni sınıf bir SUV üretmeyi düşünmediklerini de sözlerine ekledi.

Plug in hibrid

Çin’in lükste en çok düşen ülke olduğunu kaydeden Wester “Çin ilk 7 ayda 125 bin satıştan  105 bine indi.ABD pazarı 58 binden 54 bine düştü. Maserati olarak 2015 sonu biz geçen yılki atışlarla aynı miktarda satış yapacağız.Stok fazla olsun istemiyoruz.Bu yüzden zorlamayacağız. Maserati   2018’de plug in hibrid çıkarak .Ghibli  ve Quattroporte arasında bir fiyatta olacak.Tabi ki plug in hibridler dünyayı çevreci olarak kurtarmayacak. Globalde  insanlar yoğunlukla şehirde yaşıyor. Belediyeler yerel emisyon arayacaklar. Halen yüzde 70 fosil enerji kullanılıyor.” diye konuştu.

 


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Çin

  ,

  Show

  ,

  Lüks

  ,

  ülke

  ,

  CEO

  ,

  Enerji

  ,

  2015