Lexus'un SUV modeli yeni RX

Lexus'un SUV modeli yeni RX
Lexus'un SUV modeli yeni RX
Lexus'un SUV modeli Yeni RX'in Avrupa prömiyeri 2015 Frankfurt Motor Show'da gerçekleştirildi.

2016 yılında Türkiye’de satışına başlanacak olan Yeni RX, sürüş özellikleri ve fonksiyonelliğiyle öne çıkıyor. Fuarda; Yeni RX ile birlikte, yeni tasarımıyla GS modelleri ve ürün gamına katılan 2.0 litre turbo motora sahip GS 200t de sergilendi.

1998 yılında satışa sunulduğu günden bu yana her geçen gün daha popüler hale gelen RX’in yeni modelinin Avrupa prömiyeri 2015 Frankfurt Motor Show’da yapıldı. 2016 yılında Türkiye’de tüketicisiyle buluşacak olan lüks crossover modeli RX, yeniden tasarlanan hibrit ve benzinli motorları, sofistike teknolojileri ve konfor donanımlarıyla bugüne kadar sunulan en iyi Lexus SUV modeli olacak.

Keskin hatlara sahip tasarımıyla dikkat çekici bir gelişimi yansıtan yeni RX, Lexus ürün gamının DNA’sını daha cesur SUV hatlarıyla sunuyor. Yeni model tasarlarken Lexus’un hedefi, lüks karakterini koruyarak ve ergonomisini ileriye taşıyarak bir önceki modelden daha atletik ve daha cesur gövde tasarımı oluşturmaktı. Böylelikle bu tasarım hatları sayesinde Yeni RX, bir SUV’un esnekliğini ve premium bir sedan otomobilin sürüş konforunu bünyesinde topluyor.

Hibrit ve benzinli güç ünitelerine sahip olan Yeni Lexus RX, yeni iç ve dış tasarımıyla gelişmiş ergonomilere ve lüks karakterinin altını çizen özelliklere sahip. Yeni RX’in fonksiyonellik ve lüks arasında kusursuz bir denge ortaya koyan dış tasarımı kabinde de aynı şekilde devam ediyor. RX’in sürücüsü ve yolcuları, yüksek duyusal kalite ve işçilik ile karşılanıyor.

YENİ LEXUS RX’İN PERFORMANSLI VE VERİMLİ MOTOR GAMI

Yeni Lexus RX’in çok yönlülüğünü ve yeteneklerini artırmak adına birçok farklı motor seçeneği sunuluyor. Motor seçenekleri arasında, RX 450h hibrit motor, 3.5 litre V6 benzinli motor, 2.0 litre turbo benzinli motor yer alıyor.

Toplam gücü 313 hp olan RX 450h, 4600 d/dak’da 335 Nm tork üretiyor. 2.0 litre turbo benzinli motorla sunulan RX 200t, 6 ileri otomatik şanzımana sahip, 238 hp güç ve 1650-4000 d/dak arasında 350 Nm tork üretiyor. Artırılmış yakıt verimliliğine sahip RX 350 ise V6 benzinli motor, 8 ileri otomatik şanzımanla sunuluyor. 300 hp güç üreten RX 350, 4700 d/dak’da 370 Nm tork üretebiliyor.

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  tasarım

  ,

  Popüler

  ,

  Show

  ,

  Avrupa

  ,

  Lüks

  ,

  DNA

  ,

  yakıt

  ,

  2015