Madeni yağda lider değişmedi

Madeni yağda lider değişmedi
Madeni yağda lider değişmedi
Petrol Ofisi Madeni Yağları, 2014 PETDER verilerine göre madeni yağ ve kimyasallardan oluşan toplammadeni yağ pazarında yüzde 25,2'lik pay sahibi oldu.

Petrol Ofisi, madeni yağ sektöründeki liderliğini sürdürmeye devam ediyor. 2014 yılındayaklaşık 11 bintonu ihracata yönelik olmak üzere toplam 99 bin 500ton madeni yağ satışı gerçekleştiren Petrol Ofisi, 2010, 2011, 2012 ve 2013 yıllarının ardından 2014 yılında da madeni yağ pazarının lideri oldu.

Sektörde üst üste 5 yıl lider olarak önemli bir başarıya imza atan Petrol Ofisi, PETDER 2014 yılı verilerine göre madeni yağ ve kimyasallardan oluşan toplam madeni yağ sektöründe yüzde 25,2 pazar payı elde etti ve pazar lideri konumunu korudu. 

Özellikle hedeflenen ürün gruplarında satış tonajı ve pazar payı artışı yakalayarak liderlikteki yerini sağlamlaştıran Petrol Ofisi Madeni Yağları, müşteri odaklı yaklaşımı ve doğru stratejik adımları ile bu liderliği önümüzdeki yıllarda da sürdürmeyi hedefliyor.

OMV Petrol Ofisi Ticari Satışlar ve Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu,5 yıldır liderlik bayrağını taşımalarında doğru stratejinin belirlenmesinin ve bu stratejinin adım adım uygulanmasının önemine dikkat çekerek,“Bu başarı, sektörel deneyimi yüksek, konusunda uzman Petrol Ofisi takımının eseridir” dedi. Rekabette müşteri odaklı yaklaşımları ile fark yarattıklarını belirten Gürsu ayrıca “Bizim için önemli olan müşterilerimize yakın olmak, talep ve ihtiyaçlarını iyi anlamak, onlara değer yaratan ürün ve hizmetler sunmaktır. Biz de Petrol Ofisi olarak tüm çalışmalarımızı bu yönde şekillendiriyor, mevcut ve potansiyel müşterilerimize en yeni teknolojileri sunma konusunda hep ‘öncü’ olarak hareket ediyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da liderlik yolundasürekli ve sürdürülebilir şekilde devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

  Türkiye madeni yağ pazarının lideri OMV Petrol Ofisi, yılda toplam 140 bin ton üretim kapasitesine sahip İzmit-Derince’debulunan fabrikasında ürettiği madeni yağ ve gres ürünlerini; yurt geneline dağılmış OMV Petrol Ofisi akaryakıt istasyonları, maxima -MAXIMUS yağ değişim merkezleri ve yaygın distribütör ağı sayesinde ulaştığı16bini aşkınsatış noktası aracılığıyla müşterilerine ulaştırıyor.

 

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Pazar

  ,

  petrol

  ,

  akaryakıt