Malezya'da Shell damgası

Malezya'da Shell damgası
Malezya'da Shell damgası
29 Mart 2015 Pazar günü sona eren Malezya Grand Prix (GP) yarışında Şampiyon olan Ferrari pilotu Sebastian Vettel'in başarısında, Shell'in performans yakıtı Shell V-Power büyük rol oynadı.

2015 Formula 1 şampiyonasının 2. yarışı olan Malezya GP’yi Ferrari pilotu Sebastian Vettel kazandı. Ferrari ile ikinci yarışına çıkan Vettel, 2. sırada başladığı yarışı iyi bir performansla birinci tamamladı.Ferrari takımının başarısına 1930’lu yıllardan beri Shell ile devam eden teknik ortaklığın ve Shell V-Power’ın büyük katkısı oldu.

GP’den birkaç gün önce Scuderia Ferrari sürücüleri Vettel ve Scuderia Ferrari Üçüncü sürücüsü Esteban Gutiérrez, Shell V-Power ile Heyecanlı Sürüş Deneyiminde Ferrari California T modelini kullandılar.26 Mart günü Malezya'da Kuala Lumpur'un güneydoğusunda gerçekleştirilen etkinliğe katılan Vettel, Gutiérrez ve diğer sürücüler, Shell V-Power performans yakıtlarından güç alan otomobillerinde başarılı bir test sürüşü gerçekleştirdiler.

Etkinlik sırasında sürücüler biyometrik monitörlere de bağlandı. Sürüş sırasında elde edilen gerçek zamanlı sonuçlar, başlangıç çizgisinden hareket etmeden önce beş saniye içinde Gutiérrez’in kalp atış hızının normalin %5 üzerine çıktığını gösterdi. Deneyim boyunca Gutiérrez’in nefes alış veriş hızı normalin ortalama %20 üzerine çıktı.

Test sürüşü günü Vettel, Ferrari'si ile Pazar günü kazandığı yarışa hazırlanırken: “Eğer bir Ferrari sürüyorsanız, çok şanslısınız. Dünyanın en iyi araçlarını yapıyorlar. Ayrıca kullandığınız yakıt da önemli. Yarış araçlarında kullandığımız Shell V-Power, günlük hayatta kullandığımız araçlar için satın aldığımız Shell V-Power’a çok benziyor” diye konuştu.

Ekiple geçirdiği ilk birkaç ayı değerlendiren Vettel, Shell’in Ferrari’ye desteğiyle ilgili olarak: “Shell ve Scuderia Ferrari arasındaki bu ortaklık sadece, hızımıza hız katan V-Power yakıtı gibi, yalnızca arka planda bu işin bir paçasıysanız görebileceğiniz birçok unsuru kapsıyor” dedi.

Sürüş testi boyunca ve GP sırasında Ferrari ekibi, gücü azaltan motor tortularının oluşumunu engelleyen, mevcut tortuyu gidererek motorun performansını ve tepkiselliğini geliştirmek üzere tasarlanan Shell V-Power yakıtını kullandı.

Shell & Turcas Perakende Satışlar Pazarlama Müdürü Günden Yılmaz, “Ferrari ile olan işbirliğimiz, sürekli olarak yenilikçi ve fark yaratan teknolojiler geliştirmemize destek oluyor ve bu sayede tüm dünyada müşterilerimize sunduğumuz ürünleri sürekli geliştirmemizi sağlıyor. Ferrari ile ortak geliştirdiğimiz ürünler, yüksek performans sağlayan teknolojiyi F1 pistindeki yarış araçlarından, günlük hayatta kullandığımız araçlara aktarıyor.” dedi.

Malezya'nın Shell Akaryakıtlar Bilim İnsanı Mae Ascan, Ferrari’nin yarışta gösterdiği başarıda V-Power’ın rolü ile ilgili yaptığı açıklamada : “Shell, harika bir sürüş deneyiminin harika bir yakıt ile mümkün olduğuna inanıyor, bu nedenle Scuderia Ferrari ile güçlü bir Teknik Ortaklık kurdu. Ortaklığımız, Shell V-Power Benzin ve PurePlus teknolojisi ile geliştirilen Shell Helix Ultra gibi ürünlerimizi sürekli olarak geliştirmemize yardımcı oluyor. Ortaklığımız sayesinde sürüş keyfi herkes için harika bir deneyim haline geliyor” dedi.

 

Ferrari ve Shell V-Power

Ferrari ile olan teknik iş birliği Shell’e Shell V-Power teknolojisini oldukça zorlu koşullarda test etme imkanı veren bir ortam sağlamıştır. Shell 50’nin üzerinde teknik uzmanı, Ferrari’nin Formula 1’de rekabet avantajı elde etmesi ve yarış pistlerindeki teknolojiyi yollara aktarmak için yılda 21 bin saat araştırma ve geliştirme çalışması gerçekleştirdi. Shell, Ferrari ile 2010 yılında imzaladığı anlaşmayla en az 2015 yılına kadar akaryakıt ve madeni yağ teknik ortaklığını devam ettirecek.

 


  ETİKETLER:

  Benzin

  ,

  Formula

  ,

  Ferrari

  ,

  Pazar

  ,

  Bilim

  ,

  Kalp

  ,

  akaryakıt

  ,

  yakıt

  ,

  ,

  2015