MAN ile UPI Grup'tan işbirliği

MAN ile UPI Grup'tan işbirliği
MAN ile UPI Grup'tan işbirliği
MAN ile proje taşımacılığının uzman kuruluşu UPI Trans, ilklere imza atan bir işbirliğini hayata geçirdiler.

MAN ile UPI Trans arasında gerçekleştirilen bu işbirliği, gerek MAN tarafından sunulan ürün ve hizmet paketlerinin tamamını kapsaması, gerekse filo yönetimine getirdiği yeni bakış açısı ile büyük önem taşımakta. MAN Finans tarafından finanse edilen proje; ikinci el satış birimi ‘MAN TopUsed’, özel geliştirilmiş filo yönetim sistemi ‘MAN Telematics’, tam kapsamlı ‘Bakım Paketi’ ve ‘Uzatılmış Garanti’ gibi süreçleri içermekte.

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. İstanbul Şubesi Kamyon Satış Müdürü İbrahim Altun, firma yetkilileri ile yapılan toplantılar neticesinde müşteri ihtiyaçları doğrultusunda, 4 farklı tipte çekici aracın özel olarak konfigüre edildiğini belirterek, geniş bir yelpazede, standart üstü donanımlarla teslim edilen araçların, farklı taşıma modüllerinde kullanılacağını bildirdi.

MAN Telematics Sistemi, Türkiye ’de ilk defa kullanılacak

Alanında örnek teşkil edecek bu işbirliği aynı zamanda Türkiye’de bir ilki de kapsıyor. Anlaşma çerçevesinde MAN Telematics Filo Yönetim Sistemi, Türkiye’de ilk defa UPI Trans ve UPI Frigo araçlarında kullanılacak. MAN Telematics Sistemi; sürüş bilgilerinden detaylı sürücü analizlerine, harita ve yol bilgilerinden araçlara ait tüm teknik verilere kadar birçok bilgiye ulaşılmasını sağlayan bir donanım konumunda. Bu özellik araç filosunun doğru yönetilmesine imkân vererek önemli zaman ve maliyet avantajları sağlamakta. MAN Telematics Sistemi ile sürücü alışkanlıklarının takibi, hata / başarı analizleri ve sürücüler arası karşılaştırma yapmak mümkün. Bu analizler sayesinde sürücü hataları ve düzeltilecek konular tespit edilerek firmaya özel eğitim programları düzenlenmekte.

Özel bakım paketi ile araç işletim süreci de teminat altında

İşbirliği, araçların 36 ay boyunca uzatılmış garanti ile tüm periyodik bakım ve parça değişimler dahil tam kapsamlı bir bakım paketini de içermekte. Bu paket ile birlikte; firmanın kilometre başına maliyetleri ilk günden itibaren bilinmekte, sürecin kontrol edilebilir ve izlenebilir olması da teminat altına alınmakta.

Bu proje çerçevesinde, MAN TopUsed ve MAN Finans ayrıcalıkları da yaşandı. MAN TopUsed; her iki firmanın filosunu oluşturan 50 adet çekici ve 9 adet treyleri, ekspertiz süreçlerini takiben kısa sürede satın alarak, projenin gerçekleşmesinde büyük kolaylık sağladı. Projenin finansmanını sağlayan MAN Finans ise; UPI Trans’ın ihtiyaçlarına yönelik en uygun finansal çözümleri büyük bir titizlik ve süratle oluşturarak, bu önemli işbirliğinin gerçekleşmesini sağladı.