Manisa'da Karsan rüzgarı

Manisa'da Karsan rüzgarı
Manisa'da Karsan rüzgarı
Manisa merkez ve ilçeler arasında ulaşım hizmet ağını genişletme kararı alan Manisa Büyükşehir Belediyesi, Karsan'dan 71 adet ATAK daha hizmete sundu. Elektronik kart ödeme sistemin yanısıra 24 saat kamerayla izlenebilen otobüsler, engelli bireylerin kullanımına uygun olmasıyla dikkat çekiyor.

 Haziran ayında CBÜ Muradiye Kampüsü güzergahında çalışmak üzere S.S. 141 No’lu Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi'ne (Muradiye) 69 adet ATAK otobüsü satışı gerçekleştiren Karsan, Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne 71 adet ATAK daha teslim etti. 20 Kasım Cuma günü Manisa Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen törenle birlikte Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edilen araçlar, Manisa genelinde şehiriçi toplu taşımacılıkta kullanılmaya başlandı, böylece Manisa’da hizmet veren ATAK otobüslerinin sayısı 140’a ulaştı. Törene Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün yanısıra, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halim Memiş, Genel Sekreter Yardımcıları Aytaç Yalçınkaya, Fuat Uzun, Yılmaz Gençoğlu, MASKİ (Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi) Genel Müdürü Yakup Koç, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin ve Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun katıldı. Törende Karsan Pazarlama adına Genel Müdür Vançın Kitapçı, Pazarlama ve Satış Direktörü Selim Aydınlıoğlu, Kamu Satış Müdürü Adem Metin ve Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Cengiz Yüksel yer aldı.

Kendileri için en büyük mutluluğun vatandaşa yaptıkları hizmet olduğunu vurgulayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Karsan’dan teslim aldıkları ATAK araçlarıyla Manisa’nın en ücra köşelerine kadar ulaşabileceklerini söyledi. Başkan Ergün; “Merkezde bulunan Yunusemre, Şehzadeler ve 15 ilçemizde toplu ulaşım hizmeti verecek olan 71 adet yeni otobüsümüzü Manisa halkının hizmetine sunmuş olmaktan büyük gurur duyuyoruz” dedi.

 

Karsan Pazarlama Genel Müdürü Vançın Kitapçı ise Manisa’nın bir marka olma yolunda kat ettiği yolun dışarıdan bakıldığında çok rahat görüldüğünü söyledi. Karsan ve Karsan Pazarlama’nın sahip olduğu yetkinliklere vurgu yapan Kitapçı konuşmasına şöyle devam etti; “Neredeyse yarım yüzyıldır ticari araç segmentinde kendi markamız da dahil, dünyanın önde gelen markaları için üretim yapıyoruz. ‘Ulaşımda Kentsel Dönüşüm’ yaklaşımının bir sonucu olarak pazara sunduğumuz, toplu taşımacılık ailemizin 8 metrelik üyesi Karsan ATAK otobüslerinin; rakiplerinden ayrıştığı özellikleriyle sektördeki dinamikleri değiştirdiğini düşünüyoruz. Bundan böyle araçlarımız daha fazla Manisalıya ulaşacak ve Manisalıların hak ettiği konforlu ve güvenli ulaşımı onlar için sağlayacak” dedi.

 

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin, köyden mahalleye dönüşen yerleşim merkezleri ile birlikte Manisa merkez ve ilçeler arasında ulaşımı sağlamak üzere hizmete soktuğu Karsan’ın 8 metrelik şehiriçi otobüsü ATAK otobüsleri; engelsiz erişim özelliğine sahip “alçak tabanlı’’ gövde yapısı, Euro 5 EEV motor donanımı gibi birçok üstün özelliklere sahip.

 

ATAK’ların panoramik görüş açısı sunan geniş camları ferahlık sağlarken, farklı koltuk dizilişleri ve geniş iç yapısı sayesinde yolcu kapasitesi 59 kişiye kadar çıkıyor. ATAK, yüksek manevra kabiliyetiyle şehiriçi taşımacılığı için ideal olup, izole sürücü kabini, bağımsız ön süspansiyon gibi özellikleriyle de konforlu ve güvenilir bir seyir imkanı sunuyor.n olarak sunulan otomatik vites seçeneği ile de mükemmel yakıt ekonomisi sağlıyor.