Marchionne ve Koç Bursa'da test ettiler

Marchionne ve Koç Bursa'da test ettiler
Marchionne ve Koç Bursa'da test ettiler
Fiat Chrysler Automobiles CEO'su Sergio Marchionne ve Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, Ægea proje isimli kompakt sedan otomobili birlikte test etti ve nihai üretim onayını verdi.

Tofaş’ın Yönetim Kurulu Toplantısı için Bursa’ya gelen Fiat Chrysler Automobiles (FCA) CEO’su Sergio Marchionne ve Koç Holding ve Tofaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, Ægea proje isimli  kompakt sedan otomobili birlikte test etti ve nihai üretim onayını verdi. Fiat’ın Dünya Klasında Üretim’de Altın Seviye’ye ulaşan fabrikalarından biri olan Tofaş’ı birlikte gezen ve Ar-Ge Merkezi’nde incelemelerde bulunan Sergio Marcihonne ile Mustafa V. Koç, Fiat Ægea projesinde görev alan Tofaş çalışanlarıyla da bir araya geldi. 

 Mustafa V. Koç yapılan ziyaret ve test sürüşünden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Koç, emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür ederken, gelinen noktanın da gurur verici olduğunu ifade etti. FCA CEO’su Sergio Marchionne de tüm Tofaş çalışanlarını tebrik etti ve “Yeni kompakt sedan Tofaş’ın ürün geliştirme ve üretim alanlarında sahip olduğu yüksek yeteneklerinin bir sonucudur” dedi.

 

Toplantılarda ve ziyarette Sergio Marchionne ve Mustafa V. Koç’a eşlik eden FCA COO’su Alfredo Altavilla ise “Kasım ayından itibaren Türkiye’den başlayarak kademeli olarak satışa sunulacak olan Ægea proje isimli  yeni Fiat kompakt sedanın ilk aşamada EMEA Bölgesi’nde 40 ülkede satışa sunulması hedefleniyordu. Bugün araç henüz yola çıkmadan Avrupa’da beklentilerin daha da arttığını görüyoruz. Mevcut gidişat gösteriyor ki, yeni modelin etki alanı daha da genişleyecek” açıklamasını yaptı.

 

1968 yılında Fiat Grubu ve Koç Holding arasında başlayan eşit hisseli iş ortaklığını bir kez daha gururla taçlandıran Ægea proje isimli kompakt sedanın nihai üretim onayı, Bursa’da gerçekleşen Tofaş Yönetim Kurulu toplantası sonrası alındı. Tofaş’ın Yönetim Kurulu Toplantısı için Bursa’ya gelen Fiat Chrysler Automobiles CEO’su Sergio Marchionne,  Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç ile birlikte Fiat Ægea model ailesinin ilki olarak yollara çıkacak olan kompakt sedan otomobilin, Tofaş Fabrikası’nın test pistinde, son deneme sürüşünü gerçekleştirdi. Fiat’ın Dünya Klasında Üretim yapan Altın Seviye’deki fabrikalarından biri olan Tofaş’ı birlikte gezen ve Ar-Ge Merkezi’nde incelemelerde bulunan Sergio Marcihonne ile Mustafa V. Koç, Ægea projesinde görev alan Tofaş çalışanlarıyla da bir araya geldi. Sayın Mustafa V. Koç yapılan ziyaret ve test sürüşünden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Koç, ayrıca emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür ederken; gelinen noktanın da gurur verici olduğunu ifade etti.

FCA CEO’su Sergio Marchionne de, Fiat Ægea projesinde çalışan tüm Tofaşlıları  tebrik ederken, “Çok iyi bir iş çıkardınız” dedi. Fiat’ın İtalya’daki FCA Tasarım Merkezi’nde tasarlanan, Tofaş Ar-Ge ile birlikte Türkiye’de geliştirilen ve Bursa’da üretilecek yeni kompakt sedan modelin dünya ön gösterimi, ilk olarak İstanbul Autoshow’da gerçekleştirilmişti.

 

Fiat Chrysler Automobiles, Türkiye’de üretilecek bu yeni model ile EMEA Bölgesi’ndeki varlığını daha da arttırmayı amaçlıyor. Bununla birlikte FCA, Türkiye’deki kompakt sedan alanındaki rakipsiz liderliğini pekiştirmeyi amaçladığı, göz alıcı tasarım ve zengin donanıma sahip, iddialı kabin genişliği ve yük kapasitesi özellikleriyle de ön plana çıkan bu modele adeta başrolü veriyor. Toplantılarda ve ziyarette yer alan FCA COO’su Alfredo Altavilla ise “Kasım ayından itibaren önce Türkiye’de satışa sunulacak olan Ægea proje kodlu yeni Fiat kompakt sedanının ilk aşamada kademeli olarak EMEA Bölgesi’nde 40 ülkede de satışa sunulması hedefleniyordu. Bugün ise araç yola çıkmadan Avrupa’dan beklentilerin daha da arttığını görüyoruz. Mevcut gidişat yeni modelin etki alanını daha da genişleyeceğini gösteriyor” açıklamasını yaptı.

 

 Ægea projesinin ilk modeli, güçlü sedan ölçüleriyle, kaliteli proje altyapısıyla ve eşsiz İtalyan tarzı dokunuşlarıyla birlikte konfor, verimlilik ve teknolojinin muhteşem bir kombinasyonu olarak Türkiye’den doğacak. Fiat’ın yeni kompakt sedanı, Dünya Klasında Üretim değerlendirmelerine göre Altın Madalya kazanarak kanıtlandığı üzere, dünyanın en iyi endüstriyel otomotiv tesislerinden biri olan Bursa’daki Tofaş tesislerinde üretilecek. Kasım ayından itibaren öncelikle Türkiye’de satışına başlanacak olan kompakt sedan sonrasında ise kademeli olarak EMEA Bölgesi’ndeki diğer ülkelere açılacak.